Tudengiteisipäev: Valle-Rasmus Roots (tšello)

• Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Tudengiteisipäev: Valle-Rasmus Roots (tšello)

26.09 kell 18 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
Valle-Rasmus Roots (tšello)

Valle-Rasmus Roots alustas tšelloõpinguid Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal M. Laasi ning prof. Henry-David Varema klassis. Bakalaureuseõpingute jooksul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema õppejõududeks olnud prof. Varema ja prof. Marko Ylönen. Õppeaastal 2015/16 õppis V-R.Roots ERASMUS+ üliõpilasvahetusprogrammi raames Berliinis, Universität der Künste's prof. Wolfgang Boettcher'i tšelloklassis. EMTA bakalaureuseõpingud lõpetas Valle-Rasmus 2017. aasta kevadel. Valle-Rasmus on osutunud edukaks osavõtjaks mitmel konkursil. Ta on Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammer-muusikakonkursil In Corpore laureaaditiitli. Aastal 2016. pälvis ta Yamaha stipendiumi.
Samuti on ta korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestriga, ning TMKK Sümfooniaorkestriga. Viimati soleeris ta Baden-Badenis Saksamaal Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga (2016).
Valle-Rasmus Roots on osalenud mitmetel kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel (näiteks N.J ones, J-E. Gustafsson, M. Ylonen, F. Gouton). Aastate 2011-2013 suvedel oli ta maineka Astona International suveakadeemia täisstipendiaat.

Kavas J. S. Bach, J. Brahms