"Vältimatult valgusesse"

  • 19:30
  • Kino Sõprus, Tallinn

11.04 kell 19.30  / Kino Sõprus / 9/5€

EMTA Kompostisiooniosakonna kontsert “Vältimatult valgusesse”
Elektroonika, flööt, video ja reaalajas kodeerimine
Gianni Trovalusci (flööt, IT)

 
Kavas Brian Ferneyhough (UK), Nicola Sani (IT), Lukas Nowok (DE), Sander Tuvikene (EST) ja teiste kompositsiooniosakonna tudengite teosed
Kontserdile eelneb 1. AVKonkursi auhinnatseremoonia
Koostöös Eesti Muusika Päevadega

 
Elektroakustilist muusikat esitatakse sageli koos videoga. Heli ja pildi kokku panemisel on põhiline väljakutse leida viis, kuidas pilt heliga klapiks, vastanduks, seda toetaks, oleks empaatiline või mitteempaatiline, sürrealistlik, täiendav jne. Helisid saab kunstiteoseks vormida õige mitmel põneval, dramaatilisel ja peenetundelisel moel. Kontsert “Vältimaltult valgusesse” pakub neist võimalustest kena ülevaate ja lisab sooloinstrumendina flöödi, mille kõla võib olla iseloomulikult poeetiline, mahe, filigraanne, heljuv, nõtke ja läbitungiv. Flööt aitab elektroakustilise muusika ja video kombineerimise tehnilised võimalused kindlasti paremini esile tuua ja nõnda on neid ka kergem tajuda.

Solist Gianni Trovalusci (1955) õppis flööti Itaalias Santa Cecilia konservatooriumis. Ta on õppinud nüüdismuusika interpretatsiooni Pariisis Pierre-Yves Artaud’ juures ning varajase muusika esituspraktikat Jesper Christenseni ja Oskar Peteri juhendamisel Schola Cantorum Basiliensises. 1970. aastatest on ta tegutsenud nüüdismuusika alal ja muusikateatris, ta on kokku puutunud ka tantsu ja luulega. Gianni Trovalusci on mänginud väga erinevaid flööte: kaasaegset ja klassikalist flööti ning nende pärimuslikke sugulaspille, samuti on ta kasutanud uusi spetsiaalselt talle tehtud instrumente ja live-elektroonikat.

 

Sissepääs:  9/5€

Soeta pilet siit.