Vanamuusikafestival Ceciliana 2018

Vanamuusikafestival Ceciliana 2018

Üks kevadhooaja tähtsündmusi, 15.–18. märtsini toimuv vanamuusikafestival “Ceciliana” tuleb sel aastal juba viiendat korda ning kannab alapealkirja "Põhjala sillad". Festivalil esinevad kodu- ja välismaised oma ala professionaalid ning muusikaüliõpilased. Kõik festivalil üles astuvad väliskülalised on väga aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid. Avakontsert 15. märtsil toob publiku ette Soome gambamängija Markus Kuikka. Järgmisel õhtul astuvad üles EMTA ja Helsingi Kunstide Ülikooli Sibeliuse Akadeemia barokkorkester ning solistid. Festivali üks erilisemaid kontserte toimub laupäeval, 17. märtsil, kui Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones esinevad sopran Tuuli Lindeberg ning teorbivirtuoos Eero Palviainen. Festivali lõppakordi annavad Kadrioru kunstimuuseumis Taani Kuningliku Muusikaakadeemia õppejõud Bolette Roed (plokkflööt) ja Aureliusz Goliński (viiul) ning “Ceciliana” kunstiline juht Imbi Tarum (klavessiin).

Programm

15.03 kell 19 / EMTA kammersaal / tasuta
Markus Kuikka (viola da gamba, Soome)

Kavas Telemann