Mängujuhtide meistriklass. Teatrimängude töötoad pedagoogidele ja juhendajatele
Pühapäeval, 20. novembril toimub esimene mängujuhtide meistriklassi päev, mille keskseteks teemadeks on draama ja teatri mõisted, soojendusharjutused ning tajusid ergutavad mängud. Tegemist on EMTA Tudengiprojektide konkursi ühe võiduprojektiga.

Päevane töötuba koosneb kahest osast, kummalgi erinev juhendaja ja teemadering: 

- Hommiku juhatab sisse Katrin Nielseni loeng-praktikum, mis käsitleb teatri ja draama arengulugu hariduslikus diskursuses meil ja mujal. Lühiloengud, mis vahelduvad draamavõtmes tegevuste aruteludega, uurivad teatrimängu, loovdraama, draamamängu, protsessdraama jm kontseptsioonide päritolu, nende mõju teatriharidusele ja hariduslikule teatrile; klassikalise teatri- ja draamahariduse ja loovusõppe seoseid; kooliteatri liigitust; ning teatri ja draama rolli tänapäeva hariduses. 

- Pärast lõunapausi jätkab Jaanika Juhanson, kes kõneleb oma töökogemusest pimedate ja vaegnägijatega ning uurib, kuidas teatrimängudega arendada erinevaid meeli; kuidas kuulmis-, kompimis- ja ruumitaju harjutusi kasutada nii soojenduseks kui fantaasia vabastamiseks ning kuidas neid mänge kohandada grupile, paarile või ühele mängijale. 

Eelkõige on oodatud osalema pedagoogid ja juhendajad, kes oma igapäevases töös kasutavad teatrimänge, näiteks teatriprofessionaalide koolitajad, lavastajad, näitejuhid, üldharidus- ja erakoolide teatriringide juhendajad, psühhodraama, avaliku esinemise ja meeskonnatöö koolitajad jne. Oodatud on huvilised nii etenduskunstide, hariduse ja tervishoiu, kui ka muudest valdkondadest. 
Kuna grupi suurus on piiratud, palume hiljemalt 14. novembriks oma soovist teada anda, samuti kehtib jooksvate kulude tarvis osalustasu €10. Kõikidesse töötubadesse on soovitav tulla mugavas riietuses, kohvi ja suupisteid saab kohapeal. Lõunapausi ajal saab süüa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia soodsad sööklas Daily või  mujal lähedalasuvas toitlustusasutuses.
 
Küsimused, ettepanekud ja registreerumissoovid edastada aadressile: dramagames.workshop@gmail.com või  projektijuht Auri Jürnale aadressil: auri@juhe.ee või telefonil 5276655.