Üldtutvustus

Kogu suurus seisuga 1. jaanuar 2017 on 204 972 eksemplari:

Raamatukogu on avatud kõigile muusikutele, muusikaõpetajatele ja teistele muusikahuvilistele, kusjuures registreeritud lugejatel on üle interneti ligipääs kõigile raamatukogu digitaalsetele helisalvestistele otse oma koduarvutist. Sama kehtib e-raamatukogus leiduvate andmebaaside kohta: Grove Music, JSTOR, Education Full Text, Naxos Music Library, Naxos Video Library, EBSCO andmebaasid jpt.

Raamatukogu arhiiv sisaldab väljapaistvate eesti heliloojate teoste ja teadustööde käsikirju, unikaalseid trükiseid ja helisalvestisi. Põhiosa teatrialasest kirjandusest ning väärtfilmide ja lavastuste videosalvestistest asub raamatukogu filiaalis EMTA lavakunstikoolis.

Aastate jooksul on raamatukogu fondi jõudnud paljude väljapaistvate kultuuri- ja muusikategelaste - Naan Põld, Hugo Lepnurm, Leo Normet, Juhan Kaljaspoolik, Celia Aumere, Irmgard Kaudre, Lilian Semper, Toomas Paul, Anna Klas, Bruno Lukk, Lepo Sumera, Eri Klas, Andrei Volkonski, Veljo Tormis, Anti Marguste, Heljo Sepp jpt - raamatu-, noodi ja/või plaadikogud.

Väärilist lisa meie kollektsioonile on andnud arvukad annetajad:
Klassikaraadio, Ameerika Saatkond Eestis, Poola Saatkond Eestis, Prantsuse Instituut Eestis, Soome Muusika Infokeskus, Taani Kultuuri Instituut, Eesti Helikunsti Keskus New Yorgis, Packard Humanities Institute, Wolfgang Wagner, Tõnis Rüütel, Taru Valjakka, François Rossé, kirjastused The Associated Board of the Royal Schools of Music, Bärenreiter, Müller-Speiser, Helbling, Wilhelm Hansen jpt.

2011. aasta mais jõudis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse saksa ooperilavastaja prof Joachim Herzi (1924-2010) mahukas raamatukogu. Tegemist oli suurejoonelise rahvusvahelise projektiga: kogu ettevõtmist organiseeris ja finantseeris Berliini Kunstide Akadeemia arhiiv, mida peetakse saksa keeleruumi kõige suuremaks ja olulisemaks loomeinimeste arhiiviks. Joachim Herzi raamatukogu hõlmab ligi 7000 trükist ja umbes 2000 heliplaati, peegeldades tema entsüklopeedilist haaret. Herzi kogu hakatakse edaspidi hoidma eraldi ruumis EMTA juurdeehitusena valmivas saalikompleksis. Hetkel kataloogitud Herzi teavikute loetelu saab vaadata siit.