Sellest sügisest EMTAs uus õppeaine - kehakultuur!

Kas teadsid, et pianist Ivari Ilja jalutab igal hommikul 10.000 sammu, pianist Age Juurikas jookseb pea igal õhtul pikki distantse, saksofonist Virgo Veldil on võitluskunstides must vöö ja pianist Egle Uljas on Eesti 400m rekordiomanik?

Sellest sügisest on EMTA-s avatud uus õppeaine - kehakultuur. Aine annab kaks punkti semestris ja kestab kaks aastat. Uue õppeaine pidulik avamine toimub 8. septembril kl 11 Tallinna Spordihoones.

“Konkurents on maailmas niivõrd hulluks läinud, et enam ei loe puhtalt anne, vaid töö, töö, töö. Pühendumus. Lisaks lavasarm, hea välimus, füüsiline ja psüühiline vastupidavus,” ütles Peep Lassmann südasuvises intervjuus Postimehele.

"Peale ande ja pillimänguoskuse peab tänapäeva muusikaõppur arendama ka oma keha. Et see oleks tugev, kaunis ja vastupidav," ütles Toomas Vavilov. "Muusikas on palju mõistetamatut. Asju, mida ei saa sõnadesse panna. Ometi on esimene reegel väga lihtne- kes rohkem harjutab, on parem. Kes kõige rohkem harjutab, on parim. 10- tunniseid harjutuspäevad on maailmas saanud reegliks,  vastu peavad muusikud, kes regulaarselt oma keha eest hoolt kannavad. Fakt!"

Niisiis, kaks korda nädalas on kõik EMTA tudengid oodatud Tallinna Spordihoonesse. Treenerid on noored, oma ala tõelised entusiastid, kes samas juba üsna suure kogemusega.

"Õpime istuma, seisma, jooksma, tunnetama oma rühti, lihaseid, pulssi jne. Kohtume paljude huvitavate inimestega, liigume värskes õhus, õpime selgeks jooksusammu, samuti jõusaalitreeningu algtõed. Lisaks saame selgeks tervisliku toitumise algtõed ja tähtsamad esmaabivõtted. Üks treening kestab 90 minutit, see on nö pulsitrenn, kus õpime kaunist jooksusammu ja liikumist vabas õhus. Teine treening kestab ca 45 minutit. Seal keskendume lihaskonnale, tugevdame keha, teeme jõuharjutusi," rääkis Vavilov. "Trennid sobivad nii naistele, kui meestele. Treeningute külastamiseks EI PEA ainet valima, tulge sportima, nautige liikumist ja alustage füüsilise vundamendi ladumist eesseisvaks muusikueluks. Oluline on probleeme ennetada, vastasel juhul nad tulevad," lisas Vavilov.

Treeningud toimuvad Tallinna Spordihoones teisipäeval ja neljapäeval kl 11.00. Spordihoonesse pääseb õpilaspileti ettenäitamisel.