Kontserdid

7.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
Kodumaine nelik
Hans Christian Aavik (viiul), Liisa Välja (vioola), Marten Meibaum (tšello), Karolina Žukova (klaver)
Kavas E. Dohnányi, L. van Beethoven, G. Mahler

9.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Külaliskontsert
Alistair MacDonald (improvisatsioon)
Kaastegevad meistrikursusel osalejad
Kavas vabad improvisatsioonid

9.02 / Tasuta
Kandlepäev
Heino Sõna 80 ja Igor Tõnurist 70
Ettekandekoosolek
12.00-16.00 EMTA orelisaal (Tatari 13)
Eesti kandle- ja muust rahvapillimuusikast kõnelevad:
Anneli Kont-Rahtola, Guldžahon Jussufi, Tuule Kann, Helen Kõmmus, Juhan Uppin, Kaisa Nõges jt.
Traditsioonilise muusika kontsert
19.00 Vanalinna Muusikamaja (Uus 16)
Esinevad: Heino Sõna (kannel), Arno ja Jüri Sooäär (kandled), Jaak Sooäär (kitarr), Juhan Uppin (lõõts, kandled), Joosep Sang (mandoliin), Enrik Visla (viiul) ja külalised Soomest "Kaustinen kanteleet" - Tapani Peltoniemi, Hannu Saha, Antti Kettunen jt.

9.02 kell 19 / Pärnu kontserdimaja kammersaal / 12 € / 9 €
12.02 kell 17 / Kadrioru loss / 15 € / 10 €
14.02 kell 19 / Jõhvi kontserdimaja kammersaal / 8 € / 6 €
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio kontsertetendus "Il campanello dell'opera" ("Ooperikelluke")
Lavastaja: Taisto Noor
Kontsertmeister: Ene Rindesalu (klaver)
Esinevad: Arete Teemets (külalisena) ja EMTA laulueriala üliõpilased: Aule Urb, Anu-Mari Uuspõld, Rasa Dzimidaite, Grete Oolberg, Elo-Maarja Miilen, Merilin Taul, Xiaoqi Yang, Siiri Johanson, Kadi Jürgens, Kadri-Liis Kukk, Kadri Kõrvek, Getter Unt, Ann Narva, Raiko Raalik, Mehis Tiits, Janari Jorro, Egon Laanesoo, Yixuan Wang
Kavas G. Puccini, G. Donizetti, G. Rossini, G. Verdi, C. Saint-Saëns, J. Massenet
Kontsertetendus „Ooperikelluke“ toimub koostöös Eesti Kontserdiga kontserdisarja "Helisevad šedöövrid Kadriorus" raames.

10.02 kl 19 / Estonia kontserdisaal / 22 € / 16 €
Prokofjevi viies: EMTA sümfooniaorkester ja ERSO
Hervé Joulain (metsasarv)
Dirigent Paul Mägi
Kavas P. Tšaikovski, R. Glière, S. Prokofjev
Kontsert toimub sarja “Suurlinna tuled” raames koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga

15.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Ajast aega VI
Herruzo Cabarera Juan Francisco (viiul), Marta-Jaana Staškevitš (tšello) ja Jelizaveta Bukina (klaver)
Jekaterina Sizova (viiul), Merike Heidelberg (vioola) ja Piret Mikalai (klaver)
Helin Pihlap (viiul), Ivo Lain (löökpillid) ja Veeda Kala (klaver)
Kerstin Elisabeth Kullerkupp (viiul) ja Kristjan Veermäe (klaver)
Hans Christian Aavik (viiul), Liisa Välja (vioola), Marten Meibaum (tšello) ja Karolina Žukova (klaver)
Kavas B. Britten, J. Turina, M. Bruch, U. Sisask, G. Mahler

17.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Jubilate
Teo Maiste 85
Juubilari lavateed meenutavad sõnas, helis ja pildis Anu Kaal, Urve Tauts, Liidia Panova, Ivo Kuusk ja Arne Mikk

18.02 kl 16 / EMTA kammersaal / Tasuta
“Barbara von Tisenhusen”
Eduard Tubina Kogutud Teoste XXIX ja XXX köite esitlemisele ning EMTA emeriitprofessori Mart Humala 70. sünnipäevale pühendatud kontsert
Esineb Sten Lassmann (klaver)
Kavas E. Tubin, H. Eller
Koostöös Eduard Tubina Ühinguga

18.02 kell 17 / EMTA orelisaal / Tasuta
Kontsert eesti viiulimuusikast
Esinevad Mare Teearu viiuliõpilased Tiina Mäe, Laur Ints, Liis Hallikäär (TMKK) jt
Klaveril Lea Leiten
Kavas H. Eller, E. Tubin, E. Kapp jt

22.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Külaliskontsert
Piano Petro Duo: Anastasia Rogaleva - Dmitry Petrov (RUS, Rimski-Korsakovi nimeline Peterburi Riiklik Konservatoorium)
Kontserti juhatab Ludmila Osipova (muusikateadlane, Radio Russia toimetaja).
A.Paškov, E. W. Wolf, W. Lutoslawski jt

27.02 kl 20 / EMTA orelisaal / Tasuta
EMTA kompositsiooniüliõpilaste kontsert
Puhkpillikvintett Estica: Anna Kelder (flööt), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnet), Sabina Yordanova (fagott), Kalle Koppel (metsasarv)
Kavas EMTA tudengite Josh M. Tasker’i, Finn Shields’i, Julian Kwoun’i, Eugen Linde ja Anni Avi teoste esiettekanded. Lisaks kõlab K. Kõrveri, E. Vetemaa ja L. Jõelehe muusika.

28.02 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
Priit Rusalepp (trompet), Jaan Mesi (trompet), Norman Verte (trompet)
Kavas J. Haydn, H. Kareva, K. Baker, G. Enescu

Vaata sündmuste kalendrit siit.