Kontserdid

BUKLETT (veebruar–juuni 2018) – laadi alla

APRILL

1.04 kell 17.00 / Tallinna Jaani kirik / 10/15 €
Ülestõusmispühade kontsert
Jaanika Kuusik, Maarja Helstein, Ivo Posti, Rasmus Kull, Tamar Nugis
Corelli Barokkorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Dirigent Martin Sildos
Kavas Purcell
Koostöös Eesti Kontserdi ja Corelli Musicuga

3.04 kell 18.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Tudengiteisipäev
Aavo Otsa trompetiüliõpilased
Klaveril Meeli Ots
Kavas Bozza, Pauer, Kareva, Pennequin

3.04 kell 18 / Viljandi Muusikakool (Jakobsoni 16, Viljandi) / tasuta
Tõrudest tammedeni XIII
Pianistid Maria Kapten, Mikk Mälgand, Kadri Meitus, Jana Potštarjova, Mattias Heina, Theodor Teppo, Tähe-Lee Liiv, Viola Asoskova, Argo Jentson, Grete Eliise Kask, Evita Lohu, Piret Mikalai, Lea Valiulina, Min-Young Yoon, Johan Randvere
Kavas Debussy, Turina, Tansman, Chopin, Bartók, Pärt, Tubin, Mägi, Messiaen, Rahmaninov, Prokofjev
Koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga

4.04 kell 18.00 / Tallinna Toomkiriku käärkamber (Toom-Kooli 6) / tasuta
Doktorikontsert
"Flow, My Tears"
Saale Fischer (klavessiin)
Kaastegevad Maria Valdmaa (sopran), Mikko Perkola (viola da gamba)
Kavas Frescobaldi, Chardavoine, Storace, Dowland, Byrd, Caccini, Philips

04.04 kell 19.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Külaliskontsert
Pavel Berman (viiul, Venemaa/Šveits)
Sten Lassmann (klaver)
Kavas Franck, Schumann, Tšaikovski, Paganini

7.04 kell 14.00 / EMTA orelisaal / tasuta
Vita Kalnciema oreliüliõpilased Jāzeps Vītolsi nimelisest Läti Muusikaakadeemiast
Luīze Klinta Mardanova, Amanda Vingre, Laura Reksne, Jana Zariņa
Kavas Bach, Müthel, Böhm, Buxtehude

8.04 kell 17.00 / EMTA orelisaal / tasuta
Klassikontsert
Urmas Vulbi viiuliüliõpilased Sandra Kaldma, Liisa Veri, Merlin Porkma ja Marie-Helen Aavakivi
Klaveril Thea Nestor ja Ingrid Tamberg
Kavas Aulin, Debussy, Kreisler, Eller

10.04 kell 19.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Külaliskontsert
Boqiang Jiang (klaver, Hiina/Saksamaa)
Kavas Beethoven, Schubert, Rahmaninov

11.04 kell 19.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Klassikontsert
Peep Lassmanni klaveriüliõpilased Maria Magdik, Piret Mikalai, Marite Männi, James Loftus, Auli Lonks, Kenny Salazar Pirela, Lea Valiulina
Kavas Rahmaninov, Ravel, Grieg, Tubin, Kõrvits

12.04 kell 19.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Külaliskontsert
Eva-Christina Schönweiss (viiul, Saksamaa)
Mihkel Poll (klaver)
Kavas Schubert, Schnittke, C. Schumann, Brahms

13.04 kell 22.07 / EMTA kammersaal / tasuta
Elusate helide maja
Ensemble L’arsenale (Itaalia)
Kavas Kivimägi (esiettekanne), Hallmägi (esiettekanne), Hõbe (esiettekanne), Djordjević, Lunsqui, Díez-Fischer, Borzelli, Trevisi, Arroyo
Koostöös Eesti Muusika Päevadega

14.04 kell 12.00, 14.00 ja 16.00 / EMTA kammersaal / tasuta
IX Eesti Flöödiühingu flöödilaupäevak
Flöödimängijad Eesti muusikakoolidest, EMTA-st, ERSO-st, RO-st Estonia ja Soomest
Koostöös Eesti Flöödiühinguga

15.04 kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Õppejõud laval
Peeter Paemurru (tšello)
Klaveril Piia Paemurru
Kavas Saint-Saëns, Bridge, Fauré

16.04 kell 19.00 / Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valge saal / 5 €
“Värske veri”
EMTA sinfonietta
Dirigent Toomas Vavilov
Kavas Kirsiste, Linde, Nastari, Nordal, Raginskis, Samsaminia, Sousa Vieira (esiettekanded)
Koostöös Eesti Muusika Päevadega

17.04 kell 18.00 / Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja / 10/5 €
Doktorikontsert
“Ebakindluse propaganda”
Arash Yazdani (kompositsioon)
Ansambel U:, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Ensemble du Bout du Monde (Šveits),
Adam Jeffrey (löökpillid), Csaba Zoltán Marján (löökpillid), EMTA üliõpilased
Kavas Yazdani
Koostöös Eesti Muusika Päevadega

17.04 kell 20.00 / Kino Sõprus (Vana-Posti 8) / 10/5 €
“Loodus vs tehnoloogia”
Barbara Lüneburg (viiul, vioola, Saksamaa), Marko Ciciliani (elektroonika, Austria)
II EMTA audiovisuaalse heliloomingu konkursi auhinnatseremoonia
Kavas Ciciliani, Robam (esiettekanne), Pacheca (esiettekanne), Makke (esiettekanne)
Koostöös Eesti Muusika Päevadega

19.04 kell 19.00 / EMTA orelisaal / tasuta
Varajase muusika keskuse kevadkontsert
Anete Ainsaar (barokkviiul), Tiina Mäe (barokkviiul), Sanna Mansikkaniemi (barokkviiul), Michael Sagulin (barokkvioola), Johanna Randvere (barokktšello), Samuel Jalakas (barokktrompet), Silver Niinemets (barokktrompet), Anna Smirnova (haamerklaver), Eunyoung Gil (haamerklaver), Piibe Maria Talen (klavessiin), Kadri Toomoja (klavessiin)
Kavas Bach, Frescobaldi, Clementi, Field jt

***

“VARSSAVI KEVAD”
Eesti ja Poola kammermuusika festival
20.-23.04

20.04 kell 18.00 / Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli Tubina saal (Lossi 15, Tartu) / tasuta
„Classics of Contemporary Music“
Jakub Jakowicz (viiul), Roxana Kwaśnikowska (viiul), Grzegorz Skrobiński (klaver), Kerstin Elisabeth Kullerkupp (viiul), Olga Kulikova (klaver), Hanna Taube (saksofon), Piret Mikalai (klaver)
Kavas Szymanowski, Łutoslawski, Penderecki, Kościów, Bacewicz, Eller, Tubin

21.04 kell 18.00 / Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valge saal (Pikk 26) / tasuta
„Around Warsaw Autumn“
Kristjan Veermäe (klaver), Anna Radziejewska (metsosopran), Andrzej Karałow (klaver), Piotr Hausenplas (tšello), Klaudiusz Baran (akordion), Pawel Popko (klaver), Artūras Šukys (klarnet), Mari-Liis Urb (viiul), Joonatan Jürgenson (klaver), Adam Mazurek (tšello)
Kavas Serocki, Szymański, Przybylski, Majkusiak, Mägi, Rääts

22.04 kell 18.00 / EMTA kammersaal / tasuta
„Young Warsaw“
Paweł Gusnar (saksofon), Andrzej Karałow (klaver), Anastassia Cherniak (oboe), Valentina Vaab (viiul), Klaudiusz Baran (akordion), Roxana Kwaśnikowska (viiul), Karolina Gutowska (viiul), Agnieszka Podłucka (vioola), Adam Mazurek (tšello), Kerit Ilves (klarnet), Lea Valiulina (klaver), Ruslan Petrov (tšello), Maila Laidna (klaver), Tiiu Sisask (klaver), Kerstin Laanemets (flööt), Alexey Savinkov (oboe), Hyesoo Kim (klarnet), Jürnas Rähni (metsasarv), Martin Tuuling (fagott), Paweł Popko (klarnet)
Kavas Łukaszewski, Karałow, Zalewski, Kościów, Kõrvits, Rääts, Sumera, Tüür

23.04 kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
„Chamber Music Vanguard“
Kerit Ilves (klarnet), Paweł Popko (klaver), Adam Mazurek (tšello), Anni Toompere (flööt), Kristel Kiik (viiul), Anneli Tohver (klaver), Selina Lauha (klarnet), Karl-Johan Kullerkupp (marimba), Juan Francisco Cabrera (viiul), Ruslan Petrov (tšello), Matleena Lauha (klaver), Karolina Gutowska (viiul), Agnieszka Podłucka (vioola), Roksana Kwaśnikowska (viiul)
Kavas Ignatowicz-Glińska, Kościów, Nawrocka, Rydzewska, Koziej, Malec, Sułecki, Masing

***

26.04 kell 17.00 / Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3) / sissepääs muuseumipiletiga
Kitarriõhtu
Heiki Mätliku kitarriüliõpilased Risto Virkhausen, Romet Osipov ja Agni-Sandia Hallik
Kavas Bach, Dowland, Hallik, Villa-Lobos jt

27.04 kell 19.00 / Estonia kontserdisaal / 22/16 €
“Klaverikontsert. Dvořák ja Ravel”
EMTA sümfooniaorkester ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Auli Lonks (klaver)
Dirigent Paul Mägi
Kavas Tasker (esiettekanne), Ravel, Dvořák
Koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga

28.04 kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Klassikontsert
Age Juurikase klaveriüliõpilased

29.04 kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
Külaliskontsert
Rustam Muradov (klaver, Venemaa)
Kavas Schumann, Ravel

Vaata sündmuste kalendrit siit.

VOLDIK (september-detsember 2017) - laadi alla