Kontserdid

MÄRTS

 

1.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Külaliskontsert
Laimonas Salijus (akordion, LT)
Kavas J. S. Bach, J. Ph. Rameau, C. Del Rosario, G. S. Sapiega, F. Latėnas

2.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Maarja Helen Oserov (viiul), Merike Heidelberg (vioola), Valle-Rasmus Roots (tšello), Auli Lonks (klaver)
Kavas E.-S. Tüür, E. Tubin, R. Schumann

7.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
Vokaalkammermuusika õhtu
Lied - duodena esinevad EMTA klaveri- ja lauluosakonna üliõpilased
Kavas 19.-21. sajandi heliloojate teosed

8.03 kl 14 / EMTA orelisaal / Tasuta
Naistepäeva eri
Naapoli kitarrimusika läbi aegade
Antonio Grande (Itaalia, Salerno konservatoorium)
Kavas D. Scarlatti, D. Cimarosa, G. Paisiello, A. Grande, P. Marrone

9.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Siin me oleme
Väliskõrgkoolides tudeerivad Eesti noored muusikud

11.03 kl 16 / EMTA kammersaalis / Tasuta
Jubilate
Tõnu Reimann 70
Kavas J. S. Bach, E. Elgar, A. Berg, A. Kapp jt

11.03, 13.03, 14.03, 16.03, 17.03 kl 19 / Teater NO99 / Piletid 19/15 €
"NoDvenatsat"
Lavastaja ja kunstnik Sasha Pepelyaev
Dramaturg Laur Kaunissaare (Teater NO99)
Tekst Aleksandr Blok, tõlge Johannes Semper
Kostüümid Sergei Illarionov
Laval EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased

14.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välisüliõpilased Yang Xiaoqi (sopran, CHN), Kristine Žogota (sopran, LV), Wang Yixuan (tenor, CHN), Wu Xinyu (saksofon, CHN), James Loftus (klaver, ENG), Aysel Aliyeva (klaver, AZ), Cho SuHyeon (klaver, KP) jt
Kavas W. A. Mozart, G. Verdi, F. Chopin jt

15.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Ajast aega VII
Sandra Kaldma (viiul) ja Helerin Oksa (viiul)
Gloria Ilves (viiul), Marta Mutso (viiul) ja Olga Oja (klaver)
Katreen Ristmets (viiul), Jana Suija (vioola) ja Siluan Hirvoja (tšello)
Mari-Liis Urb (viiul), Merily Leotoots (viiul), Sandra Klimaite (vioola), Andres Alexander Metspalu (tšello) ja Joonatan Jürgenson (klaver)
Kavas G. F. Telemann, D. Milhaud, E. Dohnányi, R. Schumann

16.03 kl 17 / Adamson-Ericu muuseum / Sissepääs muuseumipiletiga
Kitarriõhtu
Agni-Sandia Hallik ja Ville Mustonen
Kavas erinevate ajastute kitarrimuusika

***

Vanamuusikafestival Ceciliana

18.03 kl 13 / EMTA orelisaal / Tasuta
"Parim noor instrumentalist 2017"
Klavessiinikonkurss noortele muusikaõppuritele
Züriiliikmed Imbi Tarum, Saale Fischer, Kristiina Are
Koostöös Eesti Muusikakoolide Liiduga

18.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Denis Severin (tšello, Venemaa/Šveits)
Kontsert-loeng "J. S. Bachi tšellosonaadid"
Kavas J. S. Bach

19.03 kl 17 / Kadrioru Kunstimuuseum / 10/7 €
"Isa, poeg ja ristiisa”
Ashley Solomon (traversflööt, Inglismaa), Imbi Tarum (klavessiin)
Kavas J. S. Bach, C. P. E. Bach, G. P. Telemann
Koostöös Lossimuusikaga

20.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Bart van Oort ja Petra Somlai (haamerklaver, Holland)
Kavas W. A. Mozart, J. L. Dussek

21.03 / EMTA / Tasuta
Vanamuusikapäeva tähistamine
kl 17 / EMTA orelisaal
EMTA barokkorkester, solist Lisanne Altrov (barokkviiul)
Kavas A. Vivaldi, C. P. E. Bach, J.-B. Lully
kl 19 / EMTA  kammersaal
Ansambel Floridante
Kavas E. de la Guerre, J. S. Bach

***

19.03 kl 15 / EMTA kammersaal / Tasuta
“Tõrudest tammedeni”
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli klaveriosakondade ühiskontsert

19.03 kell 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
EMTA Big Bänd ja TTÜ Big Band
Juhendajad Anthony Branker (USA) ja Teet Raik
Kavas C. Mingus, P. Metheny, S. Nestico, P. Juutilainen, T. Raik

22.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Improvisatsioonikursuse lõppkontsert
Agusti Fernandez (klaver, Hispaania)
EMTA improvisatsiooni eriala magistrandid ja doktorandid
Kavas vabad improvisatsioonid erinevates kammerkoosseisudes

23.03, 24.03, 25.03, 28.03 / Von Krahli Teater / 19/14 €
EMTA lavakunstikooli 28. lennu etendus “Impeerium”
Lavastaja Mart Koldits
Laval EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased

25.03 kell 14 / EMTA orelisaal / Tasuta
Bachi sünniaastapäeva kevadkontsert
Esinevad Andres Uibo ja Toomas Trassi oreliüliõpilased Aivar Sõerd, Merike Marli, Kadri Toomoja, Aivar Uuk, Erich-Johann Kullamäe, Violetta -Viktoria Haletskaja,Elina Jarosenko
Kavas J. S. Bach, C. Franck, M. Reger jt

25.03 kell 17 / EMTA kammersaal / Tasuta
„Koostöövaimus“

Ilana Makarina (klaver), Mariin Gill (klaver), Grete Jädal (klaver), Veronika Gzirišvili (flööt), Helis Oidekivi (flööt), Anastasioa Polubotko (oboe), Anette Laur (oboe), Arturas Šukys (klarnet), Martin Tuuling (fagott), Sara Oliveira Lima (metsasarv), Zixiang Lin (metsasarv)
Kavas A. Roussell, J. Rääts, W. A. Mozart, J. Francaix, F. Poulenc

28.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Tudengiteisipäev
“Mozarti-aegsed meistrid”
Kammerorkester, dirigendid Imre Rohuväli ja Roland Viilukas
Kavas J. Ch. Bach, A. Salieri, J. M. Kraus, M. Haydn

29.03 kl 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
“Poeesia muusikas” II kontsert
“Müüdid ja muinasjutud”
Esinevad Jan Teevet (sõna), Elo-Maarja Miilen (laul), Egon Laanesoo (laul), Matti Tohramo (laul), Anna Smirnova (klaver) jt
Kavas 19. ja 20. sajandi saksa, vene ja eesti heliloojate ning poeetide looming

30.03 kell 19 / EMTA kammersaal / Tasuta
Külaliskontsert
Prof. Massimo Spiga ja tema trompetiüliõpilased (Itaalia)
Kaastegevad Aavo Otsa üliõpilased

Vaata sündmuste kalendrit siit.