Teadusüritused

NB! Infot täiendatakse jooksvalt

Doktoritööde kaitsmine

Esmaspäeval, 13. novembril toimub EMTA-s kaks loomeuurimusliku doktoritöö kaitsmist.

Kell 14.00 kaitseb saateklassi doktorant Jun Zhao ruumis A202 oma tööd "Comprehension and interpretation of Chinese vocal music with the example of Zheng Qiufeng’s song cycle “Four Seasons of Our Motherland"" (juh vanemteadur dr phil Žanna Pärtlas, oponent dr Tuomas Mali Lahti konservatooriumist).

Kell 16.30 aga on võimalik kaasa elada Kristi Kapteni töö "Pianisti tööprotsess Ligeti etüüdide omandamisel" (juh prof Kerri Kotta, oponent dr phil Mart Jaanson Tartu Ülikoolist) kaitsmisele ruumis A402.

Loengusari “RUUM”

Oktoober 2017 – mai 2018, kord kuus, kl 12.00–15.30

Korraldajad: EMTA lavakunstikool, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

EMTA lavakunstikooli valge saal, Toom-Kooli 4, Tallinn

Lavakunstikooli doktoriõppes algatatud loomingulise uurimisprojekti “Ruumi loomise strateegiad kaasaegses teatris” raames toimub õppeaasta 2017/18 jooksul kord kuus üheksast loengust koosnev sari “RUUM”, kus tunnustatud tegijad erinevatelt loomealadelt avavad oma loomingulise suhte ruumiga. Lektorid kõnelevad oma loomingust, hoides fookuses ruumi mõju. Sarjas esinevad filmirežissöörid Martti Helde ja Tanel Toom, lavastuskunstnik Liina Unt, maalikunstnik Kaido Ole, postdramaatiline dramaturg Marion Jõepera, füüsilise ja objektiteatri tehnikaid rakendav lavastaja Izumi Ashizawa Jaapanist, Euroopa kaasaegse teatri juhtiva trupi Rimini Protokolli dramaturg Imanuel Schipper Saksamaalt ja meetodinäitlemise õpetaja Mihaela Mihut USAst.

Sügissemestri loengute ajakava:

L 14. oktoober: Martti Helde (see loeng on läbi)

L 11. november: Kaido Ole

L 9. detsember: Tanel Toom

P 14. jaanuar: Izumi Ashizawa (inglise keeles)

Kaido Ole tutvustab oma loengut järgnevalt:

Kaido Ole: “Selleks vestluseks nõusolekut andes tõdesin endalegi veidi ootamatult, et ruum on erineval moel läbi mu elu üht olulisemat rolli mänginud, ning läbi selle mōiste saaksin peaaegu kõik tähtsa endale ära rääkida või seletada. Vähemalt püüda seletada. Viimasel ajal on asi heas mõttes aga veel eriti hulluks läinud ja see „ruumilisus“ on omandanud mingi täiesti kummastava mõõtme, millest ma ei oskagi veel piinlikkust tundmata rääkida. Nagu mingi uus mõistmine, milleks pole veel õigeid sõnu. Aga ma arvan, et kõike seda ongi hea koos arutada.”

Loengusarjast on osa võtma oodatud kõik doktorikooli doktorandid, nende juhendajad ja õppejõud, samuti magistrandid ja bakalaureuseõppe tudengid.

Osalejatel palume registreeruda teisele loengule (Kaido Ole) e-vormi kaudu hiljemalt neljapäevaks, 9. novembriks.

Kursusel osalemise eest on võimalik saada ainepunkte. Osaleda tuleb vähemalt seitsmel loengul üheksast.

1 EAP – loengutes osalemine.

3 EAP – loengutes osalemine ja lõpuessee kirjutamine. Essees analüüsitakse loengukursusel kuuldut läbi oma loomingulise või teadustegevuse prisma. Essee maht 12 000 – 15 000 täheruumi.

Lisainfo: EMTA lavakunstikooli doktoriõppe koordinaator Madli Pesti madli.pesti@gmail.com, KTKDK doktorikooli koordinaator Aleksandra Dolgopolova doktorikool@ema.edu.ee.

Loengusarja toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).