Dirigeerimisosakond

Õppekorralduse spetsialist Lilja Brunfeld
Tel: 6675712
E-mail: lilja@ema.edu.ee

Bakalaureuse astmes on avatud kooridirigeerimise eriala, magistriõppes on võimalik valida ka orkestridirigeerimise suund.

EMTA dirigeerimisosakonnas õpetatakse nii koori- kui orkestridirigeerimist. Õppetöö käigus tutvustatakse üliõpilastele nii muusikalugu, kui partituure, mis on olulised nii Eesti kui maailma kontsekstis.
Üle Eesti tegutseb 1400 koori, paljud neist osalevad Eesti kõige nimekamal ja rahvast ühendavamal üritusel, laulupeol. EMTAs on koorijuhtimise õpetamine suunatud paljuski sellele, et koolitada inimesi laulupidude traditsiooni säilitama ja nende kunstilist taset tõstma. Samas vajavad dirigendid muusikaelus kaasarääkimiseks ka uut (koori)muusikat. Eesti heliloojad Veljo Tormis, Arvo Pärt, Urmas Sisask, Erkki-Sven Tüür, René Eespere, Toivo Tulev, Tõnu Kõrvits ja mitmed teised on viimastel aastakümnetel toonud maailma muusikasse palju uut ja huvitavat. Ka Eesti kooride helisalvestisi on pärjatud mitmete auhindadega, tütarlastekoor “Ellerhein”, Rahvusmeeskoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor on pälvinud muuhulgas Grammy auhindu. EMTA dirigeerimisosakonnas antakse edasi kogemust, mis on selle tulemusrikka töö taga.
Osakonna õppejõududeks on Eesti Rahvusmeeskoori kauaaegne peadirigent, prof. Ants Soots, dirigeerimisosakonna kauaaegne juhataja prof. Toomas Kapten, väljapaistev laulupidude juht Hirvo Surva ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri asutaja prof. Tõnu Kaljuste (fotol koos USA suursaadikuga Eestis Jeffrey D. Levinega ja EMTA rektori Peep Lassmanniga).
Orkestridirigeerimist õpetab prof. Paul Mägi, Rahvusooper Estonia kauaaegne peadirigent, kelle  rahvusvaheline tegevus on viinud ta Põhjamaade hinnatuimate orkestridirigeerimise õpetajate hulka.

Dirigeerimisosakonna juures tegutseb EMTA segakoor, EMTA sümfooniaorkester ja EMTA Sinfoniett.

Kontaktid