Ettevõtlusõpe

TUDENGIPROJEKTIDE KONKURSS

Algab iga-aastane tudengiprojektide konkurss. Ideekavandite esitamise tähtaeg on 13. veebruar.

Projekti esialgne ideekavand peab sisaldama:
1. projekti (töö)pealkiri ja eesmärk;
2. projekti lühikirjeldus, sihtrühm, esialgne eelarve ja oodatavad tulemused;
3. projekti vastutav korraldaja (CV, kontaktandmed), meeskond ja eeldatavad partnerid.

Žürii valib esitatud ideekavanditest potentsiaalikamad välja 17. veebruariks ja nende ideede meeskonnad saavad võimaluse osaleda tasuta 4-kuulises loomeettevõtluse äriideede arendusprogrammis StarterCreative (alates 21.02.2017, teisipäeviti kell 17). Arendusprogrammi läbinud projekte hindab žürii taas mai lõpus ning annab välja kuni kolm stipendiumi. Auhinnafond on 800 €.

Eelistatud on jätkusuutlikud, konkreetse väljundiga äriideed ja kultuuriprojektid. Konkursil võivad osaleda kõigi tasemete (bakalaureuse-, magistri- või doktortoriõppe) üliõpilased.

Konkursi komisjon valib võitjad vastavalt konkursi eeskirjas määratud kriteeriumidele. Stiendiumi saanud projektid tuleb ellu viia kuni ühe kalendriaasta jooksul pärast konkursi toimumist, neid tuleb tutvustada avalikult EMTA egiidi all ning täita muid teavitusnõudeid, mis on kirjas konkursi eeskirjas:
Tudengiprojetide konkursi eeskiri_2017

Projektid tuleb esitada 13. veebruariks elektroonilises vormis projektikonkurss@ema.edu.ee eesti või inglise keeles.

Lisainfo: Kaari Kiitsak-Prikk, kaari@ema.edu.ee, ruum B228 (kultuurikorralduse keskus)

LOOMEHÄKK

27-29. jaanuaril  2017 toimub järjekorras kolmas laiapõhjaline loovalade arendusnädalavahetus Loomehäkk. Kahepäevasel hackathonil saavad kokku disainerid, koodikirjutajad, äriarendajad ning loovalade esindajad, et koos mentorite ja iduettevõtluse ekspertidega (sh Kaspar Hanni, Dea Martinjonis, Virgo Sillamaa, Sander Gansen jt) teha valmis uudsed rakendused meelelahutusvaldkonnas:

• muusika
  • kino/liikuv pilt
  • mood
  • mängundus
  • teater
  • jt. loomevaldkonnad 🙂

Loomehäkile võib tulla:

• oma idee ja meeskonnaga,
  • teiste mõtteid kuulama ja mõne huvitava tiimiga liituma.

Toit/ööbimine/keel: Meeskondi kostitatakse söögi, joogi ja suupistetega. Soovijatele võimalus ööbida BFM-i majas. Ürituse keel on inglise keel, kuid meeskonnad võivad omavahel rääkida neile sobivas keeles.

Partnerid: Digix, IGDA, GameFounders, Eesti Digikeskus, Edu&Tegu STARTERcreative, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinn Tehnikaülikool, Music Estonia, PÖFF, Eesti Filmi Instituut, Eesti Rahvusringhääling, TERE AS, Cinamon, Kosmos IMAX, Erinevate Tubade Klubi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Telliskivi Loomelinnak.

Hackathoni partnerid pakuvad nii väljakutseid/probleeme lahendamiseks kui ka auhindu parimatele meeskondadele. Partnerite nimekirja uuendatakse igapäevaselt.

Osalemine on tudengitele tasuta. Ülikooli sooduskood  EMTA1701 on vajalik registreerumisel. Olge valmis esitama sündmuskohal üliõpilase staatust tõendavat dokumenti (nt ISIC kaart).

Sündmusele registreerimine: https://en.xing-events.com/Loomehakkvol3.html Ajakava ja lisainfo: https://www.facebook.com/events/1837732009788835/

Kontaktisik
Kaari Kiitsak-Prikk, kaari@ema.edu.ee  (EMTA)
Marek Mühlberg, marekm@tlu.ee+372 5510204  (TLÜ)