Õppetöö korraldus

Magistriprogrammi järgmine rühm alustab septembris 2016. Loengud ja praktikumid toimuvad Tallinna kesklinnas, EMTA ning EBSi õppehoonetes. Ajakava saadetakse uutele tudengitele e-posti teel juulis. Õpingud on kombinatsioon kohustuslikest- ja valikainetest, mis toimuvad kas iganädalaste loengutena läbi semestri või (reeglina väliõppejõudude puhul) 3-5 päevaste  intensiivkursustena ühes nädalas. Õppekorraldus võimaldab tudengitel paindliku ajakasutust õppetöö ja muude kohustuste vahel. Esimesed kolm semestrit on õppegraafikuid korraldatud tihedamalt, neljas semester on mõeldud peamiselt keskendumiseks oma magistritöö kirjutamisele ning kaitsmise ettevalmistamisele. EMTA, kui suhteliselt väike ülikool ning magistriprogrammi ülesehitus lubavad individuaalsemat lähenemist tudengitele, võimalik on kasutada varasemate õpi- ja töötulemuste arvestamise (VÕTA) programmi.

EMTA ning kultuurikorralduse keskus on paljude rahvusvaheliste organisatsioonide liige ning osaleb aktiivselt Euroopa Liidu poolt rahastatud haridusprogrammides. Programmi LLP ERASMUS kaudu saadab EMTA igal aastal oma partnerülikoolidesse vahetusüliõpilasena õppima umbes 40 tudengit sh ka kultuurikorralduse magistriprogrammist.

Tööturg

Üheksakümmend viis protsenti meie lõpetajates töötavad kultuuri- ja loomemajanduse valdkonnas. Meie magistriprogrammi lõpetajad on nõutud nii era- kui avalikus sektoris. Programmi vilistlasi töötab saatkondades, valitsusvälistes organisatsioonides, ülikoolides, teatrites, muuseumides, kontserdikorralduses, festivalide jm kultuurisündmuste korraldusmeeskondades (nt PÖFF, Jazzkaar jms) aga ka ettevõtjatena ning ärisektori ettevõtetes. Meie vilistlaste hulgas on teatri- ja muusikakollektiivide juhte, muuseumi direktoreid, produtsente, kultuuriorganisatsioonide turundusjuhte, kultuuriministeeriumi ning kohaliku omavalitsuse töötajaid.