Lauluosakond

Lauluosakonna juhataja dots. Nadežda Kurem

Ooperistuudio juht Ene Rindesalu

Lauluosakonnas saab õppida klassikalise laulu erialal, mis tähendab keskendumist eelkõige repertuaarile barokist hilisromantismini ning vastavate laulukoolide tundmaõppimist. Sellele lisaks õpitakse ka kaasaegseid laulutehnikaid ning 20. ja 21. sajandi muusikat. Põhirõhk on individuaaltundidel ning praktiliseks väljundiks on regulaarselt toimuvad lauluosakonna kontserdid. Oluliseks peetakse üliõpilaste igakülgset ettevalmistamist tulevaseks tööks professionaalsetes ooperiteatrites: õpetatakse näitlejameisterlikkust ja teatriteooriat, kõnetehnikat ja lavakõnet, kehatehnikat ja lavalist liikumist ning erinevate ajastute tantse ning grimmi. Ooperiklassi tundides valmistatakse ette ooperirolle ja -katkendeid erinevate lavastajate, dirigentide, koreograafide ja pianistide juhendamisel. Igal kevadel tuuakse publiku ette ka üks täispikk ooperietendus, kus astuvad üles lauluosakonna silmapaistvamad üliõpilased erinevatelt kursustelt. Magistrikõppes on võimalik keskenduda erinevatele ajastutele ja stiilidele, samtuti on võimalik läbida ka pedagoogiliste ainete moodul.

Lauluosakonna juurde kuuluvas Ooperistuudios on aastate jooksul lavastatud ligi 50 ooperit, neist enamus koostöös professionaalsete (muusika)teatrite, lavastajate ja dirigentidega. Ooperistuudio üliõpilastega on töötanud Thomas Wiedenhofer ja Georg Rootering (Saksamaa), Pekka Saloma ja Ilkka Bäckman (Soome), Kim von Binzer (Taani) ja Giorgio Bongiovanni (Itaalia).

Koostööd tehakse ka EMTA sümfooniaorkestriga ning Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala üliõpilastega, kes osalevad ooperistuudio etenduste väljatoomisel.

Ooperistuudio suuremad projektid:

Meder "Die beständige Argenia" (2011);
Händel "Rinaldo"(2011);
Mozart "Le nozze di Figaro" (1976, 1988), "Così fan tutte" (1980), "Die Zauberflöte" (1991, 2005), "La finta semplice" (2006), "La finta giardiniera" (2009);
Cimarosa "Il matrimonio segreto" (1984, 1994, 2003, 2013);
Donizetti "Don Pasquale" (1992), "L'elisir d'amore" (1986, 2002, 2015);
Puccini "Suor Angelica" (2007, 2016), "Gianni Schicchi" (2007);
Tšaikovski "Jevgeni Onegin" (2001);
Rossini "La cambiale di matrimonio" (2002), "Signor Bruschino" (2001), "La scala di seta" (2012); Menotti "Telephone" (2000, 2012), "The Old Maid and the Thief" (2010);
Bernstein "West Side Story" (1993)
jpt.

Kontaktid