Puhkpilliosakond

Osakonnajuhataja dots Peeter Sarapuu
(flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, tromboon, tuuba, löökpillid)

Puhkpilliõppe keskmeks võib pidada tugevaid erialaklasse. Osakond väärtustab oma õppejõudude, kelle hulgas on mitmeid rahvusvaheliselt hinnatud muusikuid ja tunnustatud pedagooge, kes on ühtlasi solistid Eesti juhtivates orkestrites ning omavad ka pikaajalist kogemust kammermuusika vallas.

Traditsioonid on ühendatud tänapäevaga, klassikalise puhkpillikooli ja repertuaari omandavad üliõpilased kõrvuti kaasaegse muusika interpretatsiooniga. Külg külje kõrval ja dialoogis üliõpilastega töötavad eri põlvkondade muusikud - trompetistid Avo Ots ja Indrek Vau, klarnetistid Hannes Altrov ja Toomas Vavilov, saksofonimängijad Olavi Kasemaa ja Virgo Veldi jt.

Mis puutub tudengite õpirändesse, siis osakonna kõrget taset näitab kindlasti ka see, et välis- ja vahetusüliõpilaste arv ületab väljaminevate tudengite hulga.

Kontaktid