2018/2019 õppeaasta algus

Määratlemata

2018/2019 õppeaasta algus

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avab 2018/2019. õppeaasta 27. augustil.

Kell 10 toimub kammersaalis akadeemia töötajate avakoosolek,

kell 12 aktus uutele üliõpilastele.

Aktusele järgneb aine "Ülikooliõpingud ja töömaailm" avaloeng.

Aktusele on oodatud kõigi õppeastmete uued üliõpilased, loeng on mõeldud bakalaureuseõppe 1. aasta üliõpilastele.

EMTA lõpuaktuse fotode tellimine.

Määratlemata

EMTA lõpuaktuse fotode tellimine.

EMTA lpuaktuse fotode tellimine:

Fotod leiad siit

Piltide tellimiseks tuleb vaadata failinime (selleks tuleks soovitud pilti vaadates klikkida paremal üleval olevat i tähte, mille peale avaneb informatsiooni-paneel, failinimi on seal kohe ülemine, stiilis "20180621-003.JPG") ja saata soovitud piltide failinimed koos soovitud paberpiltide suurustega Eiko Lainjärve mailile eiko@eikophoto.com, mille peale saadetakse soovijale ülekandearve.

Paberpiltide hinnad:

10x15cm foto 1.20 €

15x23cm foto 2.40 €

A4 4.80€.

Digifotod: (väike, näiteks sotsiaalmeedias kasutamiseks mõeldud digifoto)  2.40€,

Digifail: (trükikõlbulik) 9.60 €, erandina ei saa suure trükikõlbuliku digifotona tellida suurt grupipilti.

Detsembris toimub Eesti Vabariiklik Interpreetide konkurss puhkpillidele

Määratlemata

Detsembris toimub Eesti Vabariiklik Interpreetide konkurss puhkpillidele

3.-14. detsembrini 2018 toimub Eesti Vabariiklik Interpreetide konkurss puhkpillidele, mis on välja kuulutatud üheksale instrumendile: flööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, metsasarv, trompet, tromboon, tuuba. Konkursi peakorraldaja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Vabariiklik Puhkpillimängijate konkurss on Eesti muusikakultuuri jaoks oluline üritus, mis aitab teadvustada puhkpillide interpretatsiooni kandepinda, hetkesituatsiooni ja tulevikuperspektiive. Eesti professionaalsete muusikakollektiivide vaatenurgast on konkurss tähtis infokanal noorte tulevikulootuste, erialade perspektiivi ja interpreetide taseme kaardistamisel.

Eesti puhkpillimängijate konkursile on oodatud osalema kõik kodu- või välismaal resideeruvad Eesti kodanikud, samuti Eestis õppivad või alalise elamis- ja töötamisloaga Eesti muusikakollektiivide liikmetena tegutsevad välisriikide kodanikest interpreedid ilma vanusepiiranguta.

Lisainfo konkursi kohta: www.ema.edu.ee/konkurss

 
EMTA õppehoone lahtiolekuajad koolivaheajal

Määratlemata

EMTA õppehoone lahtiolekuajad koolivaheajal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppehoone on koolivaheajal (26.06 - 20.08) avatud järgmistel kellaaegadel:

E-R 8.00 - 20.00 (ilma hilisõhtuse harjutamiseta)

L-P 10.00 - 20.00 (ilma hilisõhtuse harjutamiseta)

Ilusat suve!

Juunis linastub rahvusvaheline lühifilmide kassett „Libertas”, kus astuvad üles lavakunstikooli 27. lennu näitlejad

Määratlemata

Juunis linastub rahvusvaheline lühifilmide kassett „Libertas”, kus astuvad üles lavakunstikooli 27. lennu näitlejad

Neljapäeval, 7. juunil esilinastub Eestis viiest lühifilmist koosnev kassett “Libertas”, mille autoriteks on tuntud filmitegijad Gruusiast, Venemaalt, Prantsusmaalt ja Eestist.  Projekt sai alguse lavastajate Peeter Raudsepa ja Andres Puustusmaa ideest toetada noorte näitlejate tulevikku.

“Libertas” lühifilmide stsenaariumid on kirjutanud viis rahvusvahelist režissööri: Andres Puustusmaa (Eesti), Vano Burduli (Gruusia), Vladimir Kott (Venemaa), Anna Fenchenko (Venemaa), Artemio Benki (Prantsusmaa). Filme ühendab autorite isiklik lähenemine juurte, identiteedi ja vabaduse-otsingutele, ning oma valikute ning neist tulenevate tagajärgede temaatikale. 

Lühifilmid on teostatud Eestis ning peamiselt kohalike näitlejate ja meeskonnaga. Filmiproduktsiooni olid kaasatud nii omal alal kogenud eksperdid kui ka noored andekad tegijad filmi- ja etenduskunstide erialadelt. 

Näitlejatena astuvad üles: Markus Habakukk, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Hendrik Sal-Saller, Saara Nüganen, Liisa Saaremäel, Karl Koppelmaa, Ilo-Ann Saarepera, Linda Vaher, Jürgen Gansen, Arseni Kisin, Anastasia Spektor, Maris Lüüs, Lee Trei, Mait Malmsten, Raimo Pass, Maarja Jakobson, Ivo Uukkivi.

Projekt „Libertas” sündis koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) ja Leo Production stuudioga.  

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=rtAzDdQnsG0&t=1s