EMTA kammersansamblid osalevad rahvusvahelisel üliõpilaste kammermuusikafestivalil Tartus

Üldine

EMTA kammersansamblid osalevad rahvusvahelisel üliõpilaste kammermuusikafestivalil Tartus

28.-30. aprillini H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis toimuval rahvusvahelisel üliõpilaste kammmermuusikafestivalil esinevad kaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ansamblit - dots. Marrit Gerretz-Traksmanni juhendatav klaverikvartett koosseisus Auli Lonks (klaver), Maarja Helen Oserov (viiul), Merike Heidelberg (vioola) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) ning prof. Peeter Sarapuu sekstett, kuhu kuuluvad Ilana Makarina (klaver), Ieva Ošeniece (flööt), Anette Laur (oboe), Arturas Šukys (klarnet), Martin Tuuling (fagott ) ja Sara Oliveira Lima (metsasarv).

Lisaks EMTA tudengitele osalevad festivalil veel J. Vītolsi nim. Läti Muusikaakadeemia, Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikooli ja N. Rimski-Korsakovi nim. Peterburi Riikliku Konservatooriumi ansamblid. Festivali raames leiavad aset külaliskoolide õppejõude poolt läbiviidavad kammermuusika meistrikursused, kus peale ülalnimetatud koolide tudengite osalevad ka H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpilased.

Festivali olulisima osa moodustavad aga kontserdid, mida on kokku koguni kolm: 28. aprillil kell 19.00 esinevad EMTA ja Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikooli kammeransamblid, 29. aprillil kell 16.00 astub üles Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia keelpillikvartett ning 30. aprillil kell 16.00 Läti Muusikaakadeeemia ning Peterburi Konservatooriumi erinevad kammerkoosseisud. Kõik kontserdid toimuvad Tubina saalis, kuhu sissepääs on tasuta.

Märkimisväärselt pika ja rikka ajalooga rahvusvaheline üliõpilaste kammmermuusikafestival sai alguse 1966. aastal aastal, kui tolleaegse Tallinna Riikliku Konservatooriumi üliõpilaste teadusliku ühingu initsiatiivil peeti Tõravere observatooriumis klaveritriode konkurss. Külalisena olid osalema kutsutud Läti, Valgevene ja Moldaavia muusikakõrgkoolide tudengid. Konkursist kujunes prof. Villem Reimanni algatusel välja Eesti, Läti ja Leedu muusikakõrgkoolide vaheline kammemuusikafestival, mis toimus esimest korda 1975. aastal Tallinnas ning millest võtsid Balti riikide kõrval osa ka Moskva Gnessinite nim. Muusikapedagoogilise Instituudi tudengid. Järgnevalt peeti samalaadseid kokkusaamisi kahe aastakümne vältel mõningaste vaheaegadega Tallinnas, Riias ja Vilniuses. 1990. aastate algul pärast piiride avanemist liikus festival edasi Euroopasse: aastal 1993 toimus festival Helsingis; 1995 Berliinis; 1998 Stockholmis ja 2009 Stuttgardis. Alates 1995. aastast on festivali programmis peale kontsertide ka kammermuusika meistrikursused. Lisaks Eesti, Läti ja Leedu muusikakõrgkoolide tudengitele, kes on osalenud kõikidel festivalidel, on üliõpilasi ja õppejõude läbi aegade olnud ka mitmetest teistest riikidest – Soomest, Rootsist, Norrast, Austriast, Itaaliast, Šveitsist, Saksamaalt ja Venemaalt.

 

OTSEÜLEKANNE: EMTA rektorikandidaatide avalik väitlus

Üldine

OTSEÜLEKANNE: EMTA rektorikandidaatide avalik väitlus

25. aprillil 2017 kell 15-18 EMTA kammersaalis

Ülekannet saab järelvaadata siit

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektoriks kandideerivad:
IVARI ILJA (klaveriosakonna professor)
KERRI KOTTA (muusikateaduse osakonna professor)
MARJE LOHUARU (instrumentaalkammermuusika keskuse professor)
TOOMAS VAVILOV (puhkpilliosakonna professor)

EMTA rektor valitakse akadeemia valimiskogu istungil 3. mail algusega kell 15.00 EMTA kammersaalis. Uue rektori ametiaeg algab 1. septembril 2017 ja kestab viis aastat.

Loe valimiste kohta lähemalt...

EMTA I audiovisuaalse loomingu konkursi võidutööd on selgunud

Konkurss

EMTA I audiovisuaalse loomingu konkursi võidutööd on selgunud

Anna-Margret Noorhani. Foto Peeter Langovits

11. aprillil esitleti kinos “Sõprus” Eesti Muusika Päevade raames toimunud kontserdil “Vältimatult valgusesse” EMTA I audiovisuaalse loomingu konkursi võidutöid.

Konkursile laekunud kompositsioone hindas žürii koosseisus Toivo Tulev, Margo Kõlar, Helena Tulve, Paolo Girol, Mark Raidpere, Krista Mölder ja Ekke Västrik.

Väljavalitud töödeks osutusid:
Taavi Pillesaare ja Raikki Luige (Jõgevamaa Gümnaasium) “Minu Nädal”,  
Anna-Margret Noorhani (Tallinna Muusikakeskkool) “Insomnia”,
Holger Ollema ja Markus Bachmanni (Rapla Ühisgümnaasium) “Köögimuusika”.

15-19-aastastele õpilastele suunatud audiovisuaalse loomingu konkurss toimus sel aastal esmakordselt ning konkursile laekus töid üle Eesti. Konkursi eesmärkideks on tutvustada noortele kaasaegset heliloomingut laiemas kunstikontekstis ning innustada ka tavakooli muusikalise ettevalmistusega noori tegelema loominguga ühendades heli ja visuaali.

Anna-Margret Noorhani “Insomnia”

 

 

 

Konkurss

Hanna Taube ja Piret Mikalai edukad konkursil Armeenias

12. – 15. aprillil osalesid Armeenias Gyumris festivali „Renessans“ raames toimunud konkursil EMTA I kursuse üliõpilased Hanna Taube (saksofon) ja Piret Mikalai (klaver) prof. Marje Lohuaru klassist, kes võitisid kammeransamblite nominatsioonis laureaaditiitli ja I koha. Samal festivalil hindas žüriiliikmena puhkpillimängijaid ja puhkpilliorkestreid emeriitprofessor Olavi Kasemaa, kes andis kahel päeval ka meistriklassitunde ning pidas teaduskonverentsil „Kultuuride dialoog“ ettekande, milles analüüsis D. O. Wirkhausi rolli orkestriliikumise arengus ning saksa ja vene muusikakultuuride koosmõju eestlaste pillimänguharrastuses.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori ametikohale esitati neli kandidaati

Üldine

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori ametikohale esitati neli kandidaati

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektorikandidaatide esitamise tähtaeg oli 31. märts kell 17.00. Vastavalt EMTA rektori valimise eeskirjale pidid kandidaadid tänaseks esitama  valimistoimkonnale oma kirjaliku nõusoleku kandideerimiseks ning tegevuskava rektoriameti ajaks.

EMTA rektori valimistoimkond registreeris rektori kandidaatideks klaveriosakonna professori Ivari Ilja, muusikateaduse osakonna professori Kerri Kotta, instrumentaalkammermuusika keskuse professori Marje Lohuaru ja puhkpilliosakonna professori Toomas Vavilovi.

Kandidaate võisid valimistoimkonnale esitada Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akadeemilised üksused, vähemalt ¼ akadeemia nõukogu liikmetest või vähemalt 8 akadeemia professorit ühisavaldusega ning akadeemia ametisolev ja endised rektorid avaldusega.

Professor Ivari Ilja kandidatuuri esitasid keelpilliosakond, dirigeerimisosakond, klaveriosakond, lauluosakond ning vokaalkammermuusika ja saateklassi keskus, samuti kaheksa korralist professorit ühisavaldusega. Professor Kerri Kotta kandidatuuri seadsid üles muusikateaduse osakond ja kompositsiooniosakond. Professor Marje Lohuaru esitajateks olid instrumentaalkammermuusika keskus ja varajase muusika keskus, samuti kaheksa korralist professorit ühisavaldusega. Professor Toomas Vavilovi kandidatuuri seadis üles puhkpilliosakond.

Rektorikandidaatide avalik väitluskoosolek toimub 25. aprillil kell 15.00 EMTA kammersaalis C-405.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor valitakse ametisse akadeemia valimiskogu istungil 3. mail algusega kell 15.00 EMTA kammersaalis. Uue rektori ametiaeg algab 1. septembril ja kestab viis aastat.

 

Täpsemat teavet valimiste kohta saab EMTA kodulehelt ning valimistoimkonna esimehelt René Eesperelt (reneeespere@hot.ee).

Konsultatsioonid doktoriõppesse astujatele

Üldine

Konsultatsioonid doktoriõppesse astujatele

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kuulutab välja konsultatsioonid 2017. aastal doktoriõppesse astujatele:
Kolmapäeval, 5. aprillil kell 14.30 ruum C209
Esmaspäeval, 10. aprillil kell 18.00 ruum C209
Teisipäeval, 9. mail kell 12.30 ruum C209

Konsultatsioone viib läbi professor Kristel Pappel

Osalejatel palume registreeruda 5. aprillini telefonil 6675 709 või e-aadressil: margit@ema.edu.ee