Kodály päev

  • -
  • 12:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Kodály päev

30.01 / EMTA kammersaal
Kodály päev

2017. aasta 16. detsembril möödus ungari helilooja, rahvamuusikateadlase ja muusikaõpetaja Zoltán Kodály sünnist 135 aastat ja 6. märtsil surmast 50 aastat. Mälestusaasta raames toimub 30. jaanuaril Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias Ungari Instituudi ja EMTA koostöös Kodály päev, mille eesmärk on austada Ungari suurmehe Zoltán Kodály mälestust ning hoida tema maailmakuulsa noodilugemismeetodi elujõulisust ning järjepidevust Eesti muusikaõpetuses.

Ajakava

Kell 12 annab Kodály keelpillikvartett EMTA üliõpilastele meistrikursuse:
12.00
Franz Schubert - Keelpillikvartett nr 14 d-moll D810
Esitavad Maria Goršenina (I viiul), Mari-Liis Urb (II viiul), Merike Heidelberg (vioola) ja Gunther Skala (tšello)

13.00
Antonín Dvořák - Keelpillikvartett nr 12 F-duur op. 96 (I ja II osa)
Esitavad Gloria Ilves (I viiul), Joonas Teppo (II viiul), Greten Lehtmaa (vioola) ja Gunther Skala (tšello)

Kell 17 toimub loeng ja esitlus Kodály meetodi, mis on meil tuntud kui relatiivne JO-LE-MI meetod, kasutamisest Eestis. Esitlusel tutvustab Kodály muusikahariduskontseptsiooni laiemalt solfedžoõpetaja ja Kodály metoodika lektor Mall Ney. Meetodi Eestisse jõudmisest eelmise sajandi 60ndatel aastatel ning rakendumisest Eesti muusikaõpetuses räägib emeriitprofessor Ene Üleoja. Meetodi kasutamisvõimalusi koorisolfedžos näitab koorijuht Anneli Mäeots Tallinna Huvikeskus Kullo lastekooriga Ellerhein, näha saab õppevideosid Ungarist ja Eestist ning kuulda nii ungari kui eesti rahvamuusikat Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengite Karolin Übner ja Katariina Tirmaste esituses.

Kell 19 esineb maailmakuulus Kodály keelpillikvartett, mis möödunud hooajal tähistas oma 50. tegutsemisaastat. Kvarteti jaoks on esmatähtis Zoltan Kodály elutöö ning teiste ungari heliloojate loomingu tutvustamine.

Sissepääs tasuta