Kontserdisari "Reval Folk"

  • 19:00
  • Tallinna Vanalinna Muusikamaja
Kontserdisari

17. novembril alustab Tallinnas, Vanalinna Muusikamajas kontserdisari “Reval Folk”, mis on sündinud EMTA pärimusmuusika eriala ja MTÜ Reval Folk koostöös. Kontserdisarja raames saab korra kuus kuulata pärimusmuusikat ja sellest inspireeritud autoriloomingut Eestist ja välismaalt. Igal kontserdil astuvad soojendusesinejatena üles EMTA pärimusmuusika eriala eestvedajad ja tudengid.
Reval Folgi põhiline eesmärk on pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalusi tuletada endale meelde oma põlist olemust ja ühendust teineteisega. Teiseks suureks eesmärgiks on innustada noori pärimusmuusikat professionaalsel tasemel EMTAs õppima ja kandma seeläbi meie omakultuuri edasi nii Eestis kui välismaal.

“EMTA pärimusmuusika eriala tudengite vaatenurgast on Reval Folkil oluline roll, pakkudes neile platvormi õppimiseks, kogemiseks ja õpitu rakendamiseks, “ sõnas Katariin Raska, EMTA pärimusmuusika eriala koordinaator.
17. novembril kell 19 alustab kontserdisarja eesti üks tuntumaid akordionimängijaid maailmas - Tuulikki Bartosik -, kes oli 2006. aastal koos Veljo Tormise ja Celia Roosega EMTA pärimusmuusika eriala üks algatajaid.

“Aastaid oleme tundnud vajadust EMTA pärimusmuusika eriala tudengitele nö oma kodulava tekitamisest ja külalisõppejõududele kontsertideandmise võimaluse pakkumisest, kooliseinte vahel toimuva jagamisest rahvaga. Reval Folk on see väljund, mis on sündinud just sellest vajadusest. Mul on äärmiselt hea meel ja suur au olla kontserdisarja esimene esineja,“ ütles Tuulikki Bartosik.

Tuulikki kontsertil astub soojendusesinejana üles EMTA pärimusmuusika eriala praegune koordinaator Katariin Raska, torupillimängija ja eesti üks aktiivsemaid parmupillimängijaid ning improvisatsiooni, ansambli ja rahvapäraste puhkpillide õppejõud.

Järgnevatel Reval Folk kontsertidel astuvad üles pärimusmuusika eriala tudengid Maimu Jõgeda, Hanna Kata Norma ja Eva Väljaots.

MTÜ Reval Folk asutati 20.09.2017 Tallinnas. Algajatateks on Tuulikki Bartosik ja Kadri Allikmäe. Nõuandjaks ja toeks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala (Tarmo Kivisilla ja Katariin Raska). Leanne Barbo ja Jaan Sarv (MTÜ Sabatants) ning Kai Kiiv (EMTA)

Hetkel on plaanis 4 kontserti:
Tuulikki Bartosik „Storied sounds“ 17.11.17 kell 19:00 (uksed kell 18)
TRIO Soon/Piho/Lepasson 15.12.17 kell 19:00 (uksed kell 18)
Leana ja Hartwin (Est/Be) 19.01.18 kell 19:00 (uksed kell 18)
Dave Murphy, iiri flöödid (Iirimaa) 30.03.18 kell 19:00 (uksed kell 18)

Kõik kontsertid toimuvad Tallinnas Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) kell 19:00. Uksed avatakse kell 18:00. Kohapeal tegutseb kohvik. Piletid: Täispilet 10, õpilane/tudeng 7, pensionär 5, lapsed kuni 7. aastat tasuta. Toetajapilet 30 eurot.
Piletid Piletilevist.

Kontserdisarja toimumist toetavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kultuurkapital ja veebimajutus.ee

Reval Folgi koostööpartnerid on Vanalinna Muusikamaja ja Eesti Folkloorinõukogu

Rohkem infot Reval Folgi kohta:
www.revalfolk.ee / www.facebook.com/revalfolk