Koreograaf-lavastaja Lloyd Newsoni avalik loeng

  • -
  • 19:00
  • Teater NO99 kammersaal
Koreograaf-lavastaja Lloyd Newsoni avalik loeng

Reedel, 15. septembril kell 19.00 toimub Teater NO99 kammersaalis EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistriprogrammi külalisõppejõud Lloyd Newsoni avalik loeng, kus ta kõneleb oma elust ja loomingust.
Sissepääs loengule on tasuta ning kõik huvilised on oodatud.

11. - 16.septembrini annab Lloyd Newson lavakunstikooli füüsilise teatri magistritudengitele meistrikursuseid. Newsoni meistrikursustel Tallinnas osalevad EMTA kutsel ka seitse The Royal Academy of Dramatic Art (RADA) füüsilise teatri magistritudengit Londonist.

Lloyd Newson on Austraaliast pärit tantsija, koreograaf ja lavastaja, kes asutas 1986. aastal Londonis füüsilise teatri trupi DV8 Physical Theatre

Teatritrupist DV8 Physical Theatre sai Suurbritannias kiiresti uuendusliku füüsilise teatri lipulaev, mis sulatab oma lavastustes kokku tantsu, sõna, video ja animatsiooni.
Lloyd Newson põimib oma loomingus kokku ühiskondlikke ja isiklikke teemasid: ta kõneleb kehalisuse ja poliitilisuse teemal, sõnavabadusest ja ühiskondlikest normidest. Newsoni lavastuste loomeprotsessid on uurimuslikud ja pikaajalised. Trupi DV8 Physical Theatre liikmed teevad tundlikel teemadel intervjuusid ja kasutavad dokumentaalseid materjale. Eelkõige aga avaldab Newsoni ja DV8 Physical Theatre teatri looming vaatajatele muljet oma kõrge professionaalsuse ja erakordse liikumiskeelega.

Lisainformatsioon Lloyd Newsoni avaliku loengu kohta EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistriprogrammi juhendaja Jüri Nael’alt: jyri@lavakas.ee

DV8 Physical Theatre kodulehekülg: www.dv8.co.uk