EMTA lavakunstikooli 28.lennu koostöölavastus PAMT ja Tartu Uue Teatriga "12 VIHAST"

  • -
  • 19:00 - 22:00
  • Tartu Uus Teater
EMTA lavakunstikooli 28.lennu koostöölavastus PAMT ja Tartu Uue Teatriga

18.mail kell 18.00 esietendub Paide Muusika- ja Teatrimajas EMTA lavakunstikooli 28. lennu viimane ühine lavastus „12 vihast“ koostöös Paide Muusika- ja Teatrimajaga ning Tartu Uue Teatriga.
Laval on EMTA lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased koosseisus: Ilo-Ann Saarepera, Ingrid Margus, Jane Napp, Laura Kukk, Steffi Pähn, Ingmar Jõela, Markus Truup, Dovydas Pabarcius, Johan Elm, Nils Mattias Steinberg, Jaanus Nuutre, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Joosep Uus, Ursel Tilk, Sander Roosimägi.

LAVASTAJA ja KUNSTNIK: Mart Koldits
TÕLKIJA: Anu Lamp
DRAMATURG: Jim Ashilevi
VALGUSKUJUNDUS: Rainer Põldeots
HELIEFEKTID: Matis Leima
PRODUTSENDID: Harri Ausmaa, Mari Kolle-Laur, Raul Oreškin
PRESS ja TURUNDUS: Marie Kliiman
GRIMM: Grimmikooli õpilased Mirjam Bräutigam, Liis Ellik, Annika Viigipuu, Liina Kivastik, Elisabet Kond ja Evelyn Nurmsalu grimeerija Gristina Pahmann'i juhendamisel
TEHNIKUD: Hannes Einpaul, Rainer Põldeots, Enar Tarmo
PLAKATIKUNSTNIK: Henry Griin


Reginald Rose
’i originaalpealkirjaga näidendi “Twelve Angry Men” on eesti keelde tõlkinud Anu Lamp. See on ülipingeline lugu vandekohtunikest, kes ühte ruumi suletuna on kohustatud jõudma üksmeelsele otsusele kas mõrvas süüdistatav on süüdi või mitte. Aga jõuda ühisele arusaamisele kaheteistkümne erineva inimese vahel, kes on pealegi pärit erinevatest ühiskonnakihtidest ning kultuurikeskkondadest, ei ole iseenesestki mõista eriti lihtne ülesanne.

Lavastuse valmimist on toetanud Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).

 

Etendustes kasutatakse lavasuitsu, suitsetatakse ja kasutatakse kohati strobovalgust. Etenduse kestus on ligi 3 tundi, 1 vaheaeg.

Järgmised "12 vihast" etendused toimuvad 21.05.2018 ja 22.05.2018 kell 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas ning 26.05, 28.05, 29.05, 30.05 kell 19 Tartu Uues Teatris ja lisaetendus 31.05.2018 kell 19 Tartu Uues Teatris.

Piletid hinnaga 18 / 17 / 14 / 13 eurot on müügil Piletimaailmas ning Piletilevis.
https://goo.gl/QW9v3r
https://www.piletimaailm.com/performances/79467-12-vihast?lang=et_EE
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/draama/12-vihast-etendus-tartus-56103/

Tegemist on kirjanik Reginald Rose’i kuulsaima teosega, mis kandideeris parima filmi ja parima filmistsenaariumi Oscarile, sai parima stsenaariumiga filmi kategoorias Edgar Allan Poe auhinna ning pälvis 1957. aastal Berliini filmifestivalil Kuldse Karu auhinna. Hiljem on seda lugu mängitud korduvalt teatrilaval, näiteks 1996. aastal lavastas näidendi Londoni Comedy teatris kuulus Harold Pinter.