"Helimaastikud"

  • -
  • 19:00
  • Estonia kontserdisaal

24.11 kl 19 / Estonia kontserdisaal / 12-22 €
"Helimaastikud"
Ansambel U:, EMTA Uue Muusika Ansambel, Rain Vilu (vioola), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Pierre-André Valade (Prantsusmaa)
Kavas G. Grisey (Eesti esiettekanne)

Gérard Grisey kuueosaline teos “Helimaastikud” ("Les espaces acoustiques") on üks erilisemaid 20. sajandi lõpus loodud helitöid. Teaduslikust küljest on see uurimus kõlavärvidest, ülemhelidest ja nende kasutamisest, tunnetuslikult aga sensuaalne ja müstiline kogemus. Teose tämbrid, kõlavärvid ja -efektid tekitavad lummavaid helimaastikke.

Ansambel U: on eksperimenteeriva uue muusika esitamise absoluutne liider Eestis, kelle projektid on jõudnud ka Euroopa juhtivatele festivalidele. Reeglina kuulubki "Les espaces acoustiques" uue muusika ansamblite pärusmaale ning on täiesti erakordne, et Tallinnas kuulub see teos klassikalise sümfooniaorkestri hooaega.

Prantsuse dirigent Pierre-André Valade on silma paistnud eelkõige suurepärase 20. ja 21. sajandi muusika interpreteerijana. Tema arvukatest salvestistest on just Grisey' "Les espaces acoustiques" pälvinud erilise heakskiidu ning seda on tunnustatud nii ajakirja Diapason aastaauhinna kui Charles Cros’ akadeemia grand prix’ga.

Piletid saadaval Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kontserdi korraldaja on Eesti Kontsert koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.