Lavakunstikooli magistrikursus korraldab koostööprojekti Teatri NO99, Eesti Kunstiakadeemia ja Grimmikooliga

• Teater NO99

4. ja 5. veebruaril 2017 toimub EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrikursuse eestvedamisel koostööprojekt "Aktsioon: Drag Show", kus osalevad Teater NO99, lavakunstikooli 28. lennu, Eesti Kunstiakadeemia ja Grimmikooli tudengid.

Projektist võtab osa kokku 70 tudengit kolmest koolist.

Aktsiooni lavastab lavakunstikooli magistriprogrammi juht professor Jüri NaelEtendused toimuvad Teatris NO99.

Tudengeid juhendavad koreograafia loomisel professionaalsed tantsijad prof Jüri Nael, Kristin Pukka, Ingmar Jõela (EMTA lavakunstikooli tudeng) ja Raho Aadla (EMTA lavakunstikooli magistrant). Esitused toimuvad Teatris NO99.

Lavakunstikooli tudengitele on koostööprojekti loomine ja elluviimine õppeprotsessi osa, mille eesmärk on näitleja väljendusvahendite uurimine ja laiendamine. Lisaks iseseisvale karakterite ja koreograafia loomisele tuleb üliõpilastel ette valmistada heli- ja valguskujunduse ideekavandid. Iseseisvate sooloetteastete esitamine on näitlejatudengitele postdramaatilise teatri töös oluline pedagoogiline harjutus.

Iga üliõpilane loob sooloetteasteks rolli kui visuaalse ja kontseptuaalse terviku. Olulisel kohal on töö maskiga, mille varjus leiab tegelane absoluutse vabaduse, lähtudes Jacques Lecoqi ekspressiivse maski ideest. Keskne on ka transformatsiooniülesanne, inspireerituna loomaetüüdidest ja ajaloolisest Butoh' tantsust. Üliõpilased kasutavad rolli ettevalmistamiseks erinevaid inspiratsiooniallikaid: muusika, kujutav kunst, fotograafia, film, teater jne. Psühhofüüsilisel rolliloomel on toeks erinevad töövahendid ja -meetodid: Lecoqi, Butoh' ja Suzuki tehnikad, püstijalukomöödia, loomaetüüdid jne.

Rollikontseptsioonide väljaarendamisel ja aktsiooni kujundamisel teevad tudengid koostööd Eesti Kunstiakadeemia moedisaini, moestilistika ja sisearhitektuuri ning Grimmikooli grimmi eriala tudengitega.