Meistrikursus viiuldajaile: Natalia Lomeiko

  • -
  • 10:00 - 14:00
  • A-303, C-405
Meistrikursus viiuldajaile: Natalia Lomeiko

18. oktoobril kell 17.00-19.00 ruumis A-303
19. ja 20. oktoobril kell 10.00-14.00 EMTA kammersaalis
NATALIA LOMEIKO (Royal College of Music, London, UK)

Novosibirskis muusikute peres sündinud Natalia Lomeiko on õppinud Novosibirski muusikakeskkoolis, Yehudi Menuhini koolis Inglismaal prof. N. Bojarskaja ja Y. Menuhini enda juhatusel ning seejärel Londoni kuninglikus muusikakolledžis ja kuninglikus muusikaakadeemias prof. Hu Kuni juures. Erakordselt mitmekülgse muusikuna on ta pälvinud rahvusvahelise tuntuse eelkõige võitudega Tibor Varga, Tšaikovski, Menuhini ja Stradivari rahvusvahelistel konkurssidel. Kõige hinnalisemateks saavutusteks võib aga pidada kuldmedali ja I preemia võitu “Premio Paganini” konkursil Genuas, Itaalias (2002) ning Micahel Hilli konkursil Aucklandis, Uus-Meremaal (2003).

Peale debüüti Novosibirski Sümfooniaorkestri solistina, mis leidis aset siis, kui Natalia oli vaid 7 aastane, on ta esinenud selliste nimekate orkestrite ees nagu Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester, Moskva Riiklik Kammerorkester, Melbourne'i ja Adelaide'i Sümfooniaorkestrid, Peterburi Raadio Orkester ning Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester dirigentide Yehudi Menuhini, Werner Andreas Alberti, Matthias Bamerti, Arvo Volmeri, Olari Eltsi, Mihhail Gertsi, William Southgate'i, Vladimir Verbitski, Christian Knappi, Miguel Harth-Bedoya, Valeri Poljanski ja Pavel Kogani juhatusel. Kontserdid nii solisti kui kammermuusikuna on viinud teda kuulsatesse saalidesse nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Purcell Room, Queen Elizabeth Hall, Buckingham Palace, Barbican ja Royal Festival Hall, kus tema ansamblipartneriteks on olnud terve plejaad tuntud muusikuid - Gidon Kremer, Juri Bašmet, Tabea Zimmermann, Dmitri Sitkovetski ja Šlomo Mintz – kui nimetada vaid mõnda.

Solistikarjäärile lisaks on Natalia tegev ka pedagoogina töötades aastast 2010 Londoni kuninglikus muusikakolledžis professorina.