Reval Folk: Trio Soon/Piho/Lepasson

  • 19:00
  • Vanalinna Muusikamaja
Reval Folk: Trio Soon/Piho/Lepasson

15.12 kell 19 / Vanalinna Muusikamaja
Trio Soon/Piho/Lepasson

Tallinnas novembrikuus alustanud kontserdisari “Reval Folk” toob jõulu eel lavale väikekandle trio Soon/Piho/Lepasson, kes astub üles pärast aastast pausi. Trio Soon/Piho/Lepasson ühendab kolme väikekandlemängijat, kes otsivad süvenemisega selle iidse pilli uudseid mänguvõimalusi. Sidudes tervikuks traditsioonilised pillilood, omaloomingu ja improvisatsiooni, loob trio kerge ja helge kõlamaailma. Rahulik tiksumine, ülemhelide mäng, korduvate mustrite lihtsus ja voolavus on märksõnad, mis iseloomustavad trio muusikalist käekirja. „Enesekindlalt õrn,“ on nende muusika kohta öelnud luuletaja Kristiina Ehin.

Trio on esinenud Eesti folgilavadel, samuti Lätis ja Leedus. Kontserdireisid on viinud neid Soome, Rootsi, Venemaale, Prantsusmaale ja Luksemburgi. 2016. aastal ilmus trio esikplaat “Tempo di Vals”, mis nomineeriti samal aastal Eesti etnomuusika auhinna Etnokulp parima albumi kategoorias. Aastane esinemispaus tekkis ühe kollektiivi liikme Ann Maria Piho õpingute tõttu Norras.

Ansamblile teeb sissejuhatuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala II kursuse tudeng Hanna Kata Norma.

Piletid on müügil PILETILEVIS ja kohapeal.