Uusaastakontsert

  • -
  • 19:00
  • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
Uusaastakontsert

04.01 kell 19 / EMTA kammersaal
Uusaastakontsert
Dmitri Bulgakov (oboe, Venemaa)
Timur Jakubov (vioola, Venemaa/Holland)
Alexander Kobrin (klaver, Venemaa/USA)

Juba teist korda on meil suurepärane võimalus tervitada uut aastat kontserdiga, kus astuvad üles maailmas kõrgelt hinnatud muusikud Alexander Kobrin, Dmitri Bulgakov ja Timur Jakubov.

Kobrin on laias maailmas  armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokio Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga. Märkimisväärseks võib pidada, et pianist Kobrin (kõrgelt tunnustatud prof. Lev Naumovi endine õpilane) on maailma ühe käe sõrmedel loetavate kõige olulisemate konkursside esikohtade seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Kirsiks tordil aga on Kobrin ehk maailma kõige mainekama konkursi – Van Cliburni nimelise pianistide konkursi kuldmedali omanik (2005). „Kindlasti ei satu sellise kaliibriga tegelasi meie majasse liiga tihti! See, millest antud pianist on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks,” kommenteerib EMTA klaveriõppejõud ja hinnatud pianist Age Juurikas. Dmitri Bulgakovil on aga ette näidata muljetavaldav portfoolio soolokontsertidest üle maailma. Kas teadsite, et Bulgakov on ühtlasi ka Hiiumaal toimuva Homecoming Festivali üks korraldajatest? Vioolamängija Timur Jakubov on enda asutatud Fratres kvarteti esimese viiulina saavutanud konkurssidel hulgaliselt auhinnalisi kohti ning esinenud nimekates kontserdisaalides üle maailma.

Kavas
Dmitri Šostakovitš (1906–1975)
Prelüüdid op. 34 (1932–33, oboele ja klaverile seadnud M. Utkin)
nr 2 a-moll Allegretto
nr 5 D-duur Allegro vivace
nr 6 h-moll Allegretto
nr 7 A-duur Andante
nr 8 fis-moll Allegretto
nr 9 E-duur Presto

Dmitri Šostakovitš
Sonaat vioolale ja klaverile C-duur op. 147 (1975)
I Moderato
II Allegretto
III Adagio

Vaheaeg

Franz Schubert (1797–1828)
Neli eksprompti op. 90 D. 899 klaverile (1827)
nr 1 c-moll Allegro molto moderato
nr 2 Es-duur Allegro
nr 3 Ges-duur Andante
nr 4 As-duur Allegretto

August Klughardt (1847–1902)
„Kõrkjalaulud“ / „Schilflieder“ („Viis fantaasiapala Nikolaus Lenau luule järgi“) op. 28 oboele, vioolale ja klaverile (1873)
nr 2 Leidenschaftlich erregt
nr 3 Zart, in ruhiger Bewegung
nr 4 Feurig

Sissepääs tasuta