KONKURSSKAVAREEGLIDŹÜRIIOSALEJAD KONTAKTLIVE ENGLISH

Warning: Undefined array key "conf" in /data01/virt48586/domeenid/www.ema.edu.ee/site/pianocompetition/index.php on line 151

Graham Scott


Graham Scott on tõestanud end kindlalt ühe Ühendkuningriigi juhtiva pianistina. Ta on andnud arvukal hulgal kontserte üle maailma, tähelepanuväärseimalt New Yorgis (92nd St. Y-s), Washingtonis (Kennedy Centeris), Los Angeleses (Ambassador Auditoriumis), Tokyos (Suntory Hallis), Pekingis (Pekingi Kontserdimajas ja Keelatud Linna Kontserdimajas), Pariisis (Bagatelle’is) ning kõigis Londoni suurimates kontserdipaikades (Wigmore Hall, Royal Festival Hall, Queen Elizabeth Hall ja Barbican Centre). Tänu laiale kontsertrepertuaarile on Grahamil õnnestunud esineda paljude maailma parimate orkestritega, nagu Londoni Filharmooniaorkester, Liverpooli Kuninglik Filharmooniaorkester, Šoti Kuninglik Rahvusorkester, Monte Carlo Filharmooniaorkester, Belgia Rahvuslik Sümfooniaorkester, Staatsphilharmonie Rheinlandpfalz, Kaplinna Sü̈mfooniaorkester, Singapuri Sümfooniaorkester, St Louis’ Sümfooniaorkester ja kammerorkester New York Chamber Symphony. Ta on töötanud koos selliste dirigentidega nagu Sir Charles Groves, Alexander Lazarev, Bernhard Klee, Barry Wordsworth, Paul Daniel ja Marin Alsop.
Graham on õppinud professor Ryszard Baksti käe all nii Chethami Muusikakoolis kui ka Põhja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis. Temast sai esimene artist, kes on võitnud nii YCA Inc.-i konkursi New Yorgis kui ka YCAT-i konkursi Londonis. Samuti on ta võitnud esimese koha Ühendkuningriigis Dudley riiklikul klaverikonkursil ja Hispaanias Jaeni rahvusvahelisel klaverikonkursil. Alates 2007. aastast on ta töötanud Põhja-Inglise Kuningliku Muusikakolledži klahvpilliosakonna juhatajana ning kolledži James Mottrami nimelise rahvusvahelise klaverikonkursi kunstilise juhina. Graham osaleb aktiivselt žüriiliikmena mainekatel konkurssidel üle maailma. Ta on õpetanud paljudes suvekoolides, neist tähtsamate seas Musicfest Perugia Itaalias, Colburni Muusikaakadeemia klaverifestival Los Angeleses, Chethami rahvusvaheline klaveri suvekool Manchesteris, Duszniki rahvusvaheline Chopini festival ning Pekingi rahvusvaheline muusikafestival ja -akadeemia. Eelmisel suvel andis ta tunde Lõuna- Koreas Pusanis asuvas Kyungsungi Rahvusvahelises Klaveriakadeemias ja Lätis Riias toimunud rahvusvahelisel muusikafestivalil Alion Baltic.

Jurgis Karnavićius


Jurgis Karnavičius sündis 1957. aastal Leedus Vilniuses tuntud muusikute perre. 1980. aastal lõpetas ta soolopianistina Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, kus teda juhendas tema isa, professor Jurgis Karnavičius. Aastatel 1980–83 täiendas ta oma erialaseid oskusi Moskva Riiklikus Konservatooriumis professor Lev Naumovi käe all. 1978. aastal võitis Jurgis esimese koha rahvusvahelisel M. K. Čiurlionise klaverikonkursil Vilniuses. Samuti on teda autasustatud diplomitega R. Schumanni klaverikonkursil Zwickaus (Saksamaa, 1981) ja L. van Beethoveni klaverikonkursil Viinis (Austria, 1989). 1990. aastal saavutas ta esikoha USA Noorte Klahvpillimängijate Ühingu konkursil Oberlinis, 1991. aastal omakorda neljanda koha Mavi Marcozi klaverikonkursil Saint-Vincentis (Itaalias). Jurgis annab soolokontserte, esineb erinevate orkestritega ning on ka oma abikaasa, Leedu juhtiva ooperilaulja Sigutė Stonytė püsiv kontserdipartner. Viimastel aastatel on ta teinud aktiivset koostööd mitme kammeransambliga ning ka nüüdismuusika ansambliga Gaida. Tema repertuaar ulatub Haydnist Messiaenini, keskendudes eriti Mozarti, Beethoveni, Schuberti, Schumanni, Liszti, Brahmsi ja prantsuse heliloojate klaveriteostele. Jurgis on andnud kontserte paljudes Euroopa riikides, USA-s, Kanadas ja Lõuna-Koreas.
Lisaks aktiivsele esinejakarjäärile töötab Jurgis Vilniuses asuvas Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias professorina ja klaveriosakonna juhatajana. Ta annab sageli meistriklasse Leedus ja mujal ning osaleb erinevate rahvusvaheliste konkursside žüriides.

Niklas Pokki


Dr Niklas Pokki on Mänttä muusikafestivali asutaja ja kunstiline juht. Festival on olnud 1999. aastast Soome suurim klaverimuusikaüritus. Niklas töötab Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemias klaveriosakonna juhatajana. Tema õpilased on võitnud auhindu nii riiklikelt kui ka rahvusvahelistelt võistlustelt. Niklas annab aktiivselt meistrikursusi ja loenguid ning osaleb pidevalt riiklike ja rahvusvaheliste klaverikonkursside žüriides. Samuti on ta prestiižse talentide arendusprogrammi Soome Noorte Klaveriakadeemia kaasasutaja ja koordinaator.
Niklas on esinenud soolopianistina muu hulgas ühes Baden-Badeni Filharmooniaorkestriga ja Tallinna Kammerorkestriga. Tema esmaesituses on teiste seas kõlanud Jean Sibeliuse, Erkki Melartini, Kalevi Aho, Osmo-Tapio Räihälä ja Tõnu Kõrvitsa teoseid. Ta on andnud eetrikontserte Soome rahvusringhäälingu, Classic FMi, Eesti Klassikaraadio ja SWR1 eetris ning teinud stuudiosalvestisi.
Niklas on õppinud Soomes Sibeliuse Akadeemias ja Saksamaal Karlsruhe Muusikaülikoolis. Tema õpetajate hulka kuuluvad Matti Raekallio, Teppo Koivisto, Erik T.
Tawaststjerna, Carmen Piazzini ja Emanuel Krasovski.

Ivari Ilja


Pianist Ivari Ilja debüteeris klaveriõhtuga Estonia kontserdisaalis 1979. aastal. Ta on andnud soolokontserte Eestis, Prantsusmaal, Suurbritannias, Hiinas, Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Rootsis jm. Ta on osalenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ringreisidel, esinenud koos Vanemuise Sümfooniaorkestri, Moskva Riikliku Sümfooniaorkestri, Vaasa, Oulu, Kotka ja Uppsala linnaorkestrite, samuti Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri ja paljude teistega. Ivari Ilja on koostööd teinud mitmete dirigentidega: Arvo Volmer, Vello Pähn, Veronika Dudarova, Eri Klas, Paul Mägi, Theodore Kuchar, Olari Elts, Jüri Alperten, Stephen Gunzenhauser, Peeter Lilje, Hannu Norjanen, Roman Matsov, Leo Krämer, Urs Schneider jt.
Eduka ja kõrgelt hinnatud ansamblistina on Ivari Ilja olnud aastakümnete vältel lavapartneriks maailmakuulsatele lauljatele, nagu Irina Arhipova, Dmitri Hvorostovski, Maria Guleghina jt. Ivari Ilja on olnud ka žüriiliige mitmetel mainekatel konkurssidel, nende seas rahvusvahelisel Maj Lindi klaverikonkursil Helsingis ja Šoti rahvusvahelisel klaverikonkursil Glasgow’s. Ivari Ilja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriprofessor, mitmed tema õpilased on saavutanud väärikaid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel pianistide konkurssidel ning on omandanud kindla koha nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontserdielus. Kõrgelt hinnatud pedagoogina on ta andnud meistrikursusi Soomes, Poolas, Itaalias, Suurbritannias, Venemaal, Hiinas ja mujal.
2001. aastal tunnustati Ivari Iljat Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga ning 2006. aastal Eesti Muusikanõukogu interpreedi aastapreemiaga. 2013. aastast on Ivari Ilja Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees ning alates 2017. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor. Samuti on ta Eesti Muusikanõukogu president.

Mati Mikalai


Mati Mikalai lõpetas 1990. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Reet Vanaselja, Lembit Orgse ja professor Bruno Luki klaveriklassi. 1995. aastal lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia Bruno Luki, Ivo Sillamaa ja Lauri Väinmaa juures. Magistrikraadi omandas 2002. aastal ning doktorikraadi 2009. aastal professor Peep Lassmanni juhendusel. Ta on täiendanud end tunnustatud pianistide Liisa Pohjola, Jose Ribera ja Lazar Bermani meistrikursustel.
Mikalai on pälvinud III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Kilis Rootsis (1994) ning I preemia vabariiklikul pianistide konkursil (1994). Kõrgemad tunnustused on saavutatud duos pianist Kai Ratassepaga. 2000. aastal saavutas klaveriduo I preemia ARD konkursil Münchenis.
Mati Mikalai on esinenud solistina, kammermuusikuna ja orkestrite ees paljudes Eesti linnades, lisaks mitmel pool Euroopas, näiteks Soomes, Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Venemaal. Muuhulgas on ta esinenud koos Gidon Kremeri ja tema noorteorkestriga Kremerata Baltica. Peale Kai Ratassepa teeb ta kammermuusikat teistegi interpreetidega, tema sagedasemad partnerid on olnud saksofonist Virgo Veldi, trompetist Indrek Vau, klarnetist Toomas Vavilov, oboemängija Kalev Kuljus, viiuldajad Arvo Leibur ja Olga Voronova ning tšellistid Pärt Tarvas ja Silver Ainomäe jt.
Mati Mikalai on salvestanud ulatuslikult nii klaveripalasid kui ka kammermuusikat koostöös teiste interpreetidega, näiteks Kai Ratassepa, Indrek Vau ja Arvo Leiburiga. Mikalai õpetab klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis aastast 1997 ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aastast 2000, alates 2015. aastast õppesuuna juhina.
EMTA 2019