KONKURSSKAVAREEGLIDŹÜRIIOSALEJAD KONTAKTLIVE ENGLISH

Warning: Undefined array key "conf" in /data01/virt48586/domeenid/www.ema.edu.ee/site/pianocompetition/index.php on line 151

KONKURSI REEGLID

1. IX Eesti pianistide konkurss toimub 21. – 29. novembrini 2019 Tallinnas. I, II, III voor ning võitjate autasustamine toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis.

2. Konkursist võivad osa võtta Eesti kodanikud, Eestis elamisluba omavad isikud ning Eestis elavad ja õppivad välisüliõpilased. Samuti EMTA bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanud välisüliõpilased, kelle lõpetamisest ei ole möödas rohkem kui 3 aastat.

3. Konkurss on vanusepiiranguta.

4. Konkurss toimub kolmes voorus. II vooru pääseb maksimaalselt 14, III vooru ehk finaali 6 osavõtjat. Konkurssi hindab rahvusvaheline 5-liikmeline žürii. Kava muudatuste esitamise viimane tähtaeg on 15.10.2019.

5. Konkursil antakse välja:
    I preemia 3 000 eurot
    II preemia 2 000 eurot
    III preemia 1 000 eurot
    Kolm diplomit finaali jõudmise eest á 500 eurot
    Eripreemiad konkursi partneritelt
Žüriil on õigus preemiaid ümber jaotada, õigus preemiaid mitte välja anda või anda välja täiendavaid eripreemiaid. Žürii otsus on lõplik.

6. Kõik konkursi voorud on publikule avatud.

7. Kõik konkursiteosed tuleb esitada peast.

8. Žüriil on õigus esinemist katkestada, kui see ületab ajalimiiti või ei vasta tasemele.

9. Konkursi korraldajatel on õigus lindistada, plaadistada, fotografeerida, filmida, teha interneti-, raadio- või teleülekandeid konkursi kõigis voorudes ning lõppkontserdil. Korraldajatel on kõik reprodutseerimisõigused. Esinemisi ei tasustata.

10. Žüriiliige jääb hääletamisest kõrvale, kui ta on kahe eelneva aasta jooksul olnud hääletatava osavõtja õpetajaks.

11. Osavõtjatele tagatakse harjutamistingimused Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ruumides.

12. III voor esitatakse koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

13. Finalistidele on ette nähtud üks proov orkestriga.

14. Esinemisjärjekord loositakse. Loosimisel kohalolek on kohustuslik igale osavõtjale. Loosimisjärjekord kehtib konkursi lõpuni.

15. Konkursist osavõtja haigestumise puhul, mida kinnitab arst, võib osavõtja saada õiguse esineda väljaspool järjekorda vooru lõpus. Sel juhul kehtib selline järjekord konkursi lõpuni.

16. Konkursile registreerudes nõustub osaleja konkursi reeglitega.

Ajakava

1. oktoober
Registreerimise ja dokumentide esitamise tähtaeg

21. november 11.00